додому Головні Як Україні побороти російську пропаганду та як захистити себе в таких умовах...

Як Україні побороти російську пропаганду та як захистити себе в таких умовах радить магістр психології Галина Синоруб

719

В Україні триває повномасштабна інформаційна війна, яка переходить у психологічну, відповідно це призводить до багатvlcsnap-2014-08-27-17h28m34s155ьох жертв не тільки фізичних, а й психічних. Як Україні побороти російську пропаганду та як захистити себе в таких умовах радить магістр психології Галина Синоруб.

Теперішніх людей, психолог Галина Синоруб, порівнює з тими, які сидять в ямі і хочуть вибратися з неї, з так званого інформаційного гетто. І дуже часто люди замість того, щоб вибратися, копають чим раз тим глибше. Відтак, пані Галина радить як захиститися під час інформаційної війни.

-Ми повинні інформацію не лише сприймати, але й мислити. Ми повинні аналізувати те, що ми сприймаємо. Друге найважливіше – ми повинні перевіряти ту інформацію, яку ми отримуємо. Для журналістів існує правило перевірити в трьох джерелах. Сьогодні відповідно до нових умов щодо журналістики перевіряти треба в десятьох джерелах. Бо три джерела на сьогодні недостатньо. Телевізор і радіо немає бути фоном для нас вдома, коли ми готуємо їжу, коли ми спілкуємося з кимось чи коли ми просто відпочиваємо. Це фон несвідомо психологічно впливає на нас,  – каже Галина Синоруб, магістр психології, кандидат наук із соціальних комунікацій, викладач ТНПУ ім. В. Гнатюка

Дітям потрібно на рівних пояснювати  про те, що сьогодні відбувається в країні, каже Галина Синоруб. З ними треба говорити про патріотизм, про те, що зараз люди об’єднуються, допомагають один одному.

-Говорити з ними на рівні дорослих, не казати, що нічого страшного, треба обмежитися, нічого страшного не відбувається. Дітям потрібно пояснювати все, а найважливіше виховувати у них патріотизм. Я думаю, що сьогодні, вже з першого вересня у програмах шкільних заплановані виховні години, перші уроки, які стосуватимуться Євромайдану, Революції гідності, які будуть прищеплювати оце відчуття патріотизму для дітей, щоб вони розуміли, що є громадянами України, вірні, гідні і нам нічого не буде загрожувати,  – каже Галина Синоруб, магістр психології.