Головна суспільство Як уберегти влітку своє майно від квартирних злодіїв

Як уберегти влітку своє майно від квартирних злодіїв

368

Майже на 20% зростає влітку кількість квартирних крадіжок, констатують і водночас попереджають міліціонери. Довготривалі відпустки –  жнива для квартирних злодіїв, як місцевих так і гастролерів. Аби не стати жертвою грабіжників, треба пам'ятати кілька правил, кажуть тернопільські правоохоронці. Найважливіше –  на час відпустки не залишайте ключі від квартири людям, яким мало довіряєте, і не зберігайте в одному місці великі суми грошей та ювелірні вироби. За статистикою саме це крадуть найчастіше.

Сучасні квартирні злодії вигадують все нові і нові способи проникати у приміщення. Хоча і старим перевіреними методами користуються із задоволенням, кажуть правоохоронці. За статистикою, близько 30% незаконних проникнень – підбір ключів та злам замків, на другому місці – проникнення через відкриті вікна. Тут, каже Андрій, причиною стає легковажність мешканців, в подальшому – потерпілих, котрі залишають незачиненими вікна та балкони своїх помешкань. Реєструють і випадки пошкодження вікон, зокрема пластикових.

Андрій Фірман, начальник міліції громадської безпеки Тернопільського міського відділу міліції: "Є таких фактів у нас вже зареєстровано від початку року, якраз в той момент коли люди їздили відпочивати, хто до батьків на вихідні, хто на свята, і звернулись до нас буквально через декілька днів, це 5 випадків таких, що неможливо розкрити ні по гарячих слідах. І це, власне, пластикові вікна, і перші поверха. Тут порада така: або сигналізація або якісь найпростіші решітки на вікна, щоб ускладнювало доступ до квартири".

Крім решіток на вікнах правоохоронці радять дотримуватись наступних правил: не пишіть в соціальних мережах, що ви плануєте провести тривалу відпустку, не залишайте будь-кому ключі від квартири, у тому числі в «обумовленому місці», у випадку втрати хоча б одного з ключів терміново змініть замок, виходячи з квартири, обов'язково зачиняйте вікна, не зберігайте в одному місці в квартирі значні суми грошей та ювелірні вироби. За статистикою саме це крадуть найчастіше.

Андрій Фірман, начальник міліції громадської безпеки Тернопільського міського відділу міліції: "Найбільше з квартир крадуть, як правило, гроші та ювелірні вироби, можливо якась комп'ютерна техніка. Ппобутової техніки зараз крадуть мало, в основному це речі, які можна легко винести і швидко продати. Це комп'ютерна техінка, золото, яке можна здати в ломбард, на ринку продати з рук в руки".

Правоохоронці радять скористатись послугами державної служби охорони та підключити квартиру до системи сигналізації. Професійні квартирні злодії зазвичай такі квартири обходять стороною.

 

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here