додому надзвичайне Як тернополяни входили в ОДА (оновлено, відео)

Як тернополяни входили в ОДА (оновлено, відео)

637

Сьогодні ввечері кілька сотень тернополян зайшли у приміщення Тернопільської ОДА. Після вечірнього віче на Театральному майдані  його учасники рушили в бік державної установи. Люди вимагали, щоб їх пустили в приміщення ОДА та облради. Там народні обранці планували провести зустріч з громадянами. На входах біля адміністрації стояли міліціонери. Активісти закликали людей до мирної акції  і вели переговори. Близько дев'ятнадцятої люди рушили в середину. Далі вимагали зустрічі з головою адміністрації Валентином Хоптяном, оскільки його в приміщенні не було, люди вирішили залишитися в адміністрації до ранку і таки дочекатися очільника області. Міліція пообіцяла забезпечити охорону громадського порядку.

Сьогодні близько 19-ї кілька сотень тернополян намагалися зайти у приміщення ОДА та облради. Міліція стояла на входах і не пускала. Бажання потрапити у адмінбудинок, активісти пояснювали тим, що люди прийшли на роботу в обласну раду і депутати облради будуть проводити прийом громадян.

Володимир Стаюра, голова штабу національного спротиву Тернополя: "Ми маємо себе поводити мирно, нічого не має бути знищено, не забувайте, що це наш дім, і ми будемо тут в своєму домі господарями. Ми всі пам"ятаємо, що зараз по всій Західній Україні народ перебирає своє майно до своїх рук. І так

воно буде".

Тернополянка: "Ми хочемо справедливості, наших дітей б'ють. Наша українська влада б'є наших дітей і такого в світі не було".

Близько години просили міліціянтів пропустити, а потім до людей вийшов депутат обласної ради Роман Навроцький.

Роман Навроцький, депутат Тернопільської облради: "Зараз ми перевірили, що другому поверсі розміщений якийсь спецпідрозділ, в касках, в масках, хлопці в облданні, а також такий спецпідрозділ знаходиться в Хоптяна в кабінеті. Ми закликаємо правоохоронні органи надати нам можливість провести нам прийом громадян, надане нам законом, в нас є звернення до голови облради, щоб провести прийом громадян, тому ще раз закликаю дозвольте нам порвести прийом громадян".

Близько 19-ої  люди таки зайшли всередину.

Люди розійшлись по усіх поверхах, частина з них підійшла під кабінет голови Тернопільської ОДА та вимагала зустрічі з ним. Людям повідомили, що Валентина Хоптяна на місці у приміщенні немає. Однак кілька сотень активістів готові чекати до ранку.

Віктор Мартинюк, член штабу національного спротиву в Тернополі: "Ми прийшли до голови адміністрації до Валентина Антоновича в робочий час, ми хочемо запитатися в нього про його відношення до стану тих справ, що відбуваються в країні, тих вбивств, які сьогодні в Києві. Чому мирних протестувальників крім того що катують, травмують, тепер вже вбивають".

До людей вийшов начальник обласної міліції Віктор Сак. Тернополяни вже впродовдж трьох днів приходили до обласного управління міліції і просили вийти головного міліціонера. Тепер, коли Віктор Сак вийшов до людей, запитань було чимало.

Роман Навроцький: В мене є прохання до Вас, так як і в людей, повернути спецпідрозділ на Тернопільщину і, плюс, вказати за чиїм наказом вони були туди відправлені, кількісний склад і хто відавав наказ.
Віктор Сак: Я вам як депутату відповідаю – це інформація службового користування. Я її розголошувати не можу.

Віктор Сак сказав, що міліція в приміщенні ОДА буде ї забезпечувати охорону громадського порядку і пообіцяв, що кримінальні справи проти мирних людей не відкриватимуть.

Віктор Сак, начальник УМВС України в Тернопільській області: "Протів мирних акцій, мирних людей, міліція ніколи в житті не піде проти народу. А ми мирні? Всі мирні!"

Далі частина людей йшли з адмінбудівлі, інші ж казали, що залишатимуться тут до ночі і вже завтра вимагатимуть в голови Тернопільської облдержадміністрації Валентина Хоптяна написати заяву про відставку.

Роман Навроцький, депутат Тернопільської обласної ради: "Ми будемо вимагати цього до кінця, ми будемо бачити і будемо діяти законними, тільки законними, в нас не буде ніяких провокацій, ніяких шабашів".