додому суспільство Як тернополяни купались на Водохреща?

Як тернополяни купались на Водохреща?

262

Купання на Водохреща в ополонці стало доброю традицією для сотень тернополян. Вирішив спробувати свої сили цьогоріч і міський голова Сергій Надал з депутатами міської, обласної  рад. Це хороший спосіб загартувати тіло і дух, переконані обранці.

Пірнати у йорданську воду в парку "Топільче" на Богоявлення почали рано вранці близько четвертої. Температура води тут +8. За 10 років моржування голова правління Тернопільського міського клубу любителів загартовування і зимового плавання "Нептун" Роман Петришин не пригадує такого, щоб 19 січня доводилося плавати під дощем. Зазвичай на Йордан – сильні морози. Чоловік розповідає, яких правил потрібно дотримуватися, аби загартування принесло користь.

Роман Петришин, голова правління Тернопільського міського клубу любителів загартування і зимового плавання «Нептун»: "Треба просто мати віру. Якщо буде віра, тоді буде все інше. Прийти зробити невелику розминку, віджатися, помахати руками і пірнути, далі вилізти і знову пробігтися, не витиратися, щоб тіло висохло".

Таких правил дотрималися міський голова Тернополя Сергій Надал та депутати обласної та міської рад. Спочатку розминка, пробіжка, далі – у воду.

Cергій Надал, міський голова Тернополя: "Тут цьогоріч другий раз я купаюся. Що відчувається? Відчувається дуже багато тепла, енергії та сили. Сподіваюся, що ця вода справді дасть сили на цілий рік, що ця вода справді змиває всі гріхи, всю нечисть і буде цілющо допомогати нам цілий рік жити, працювати, розвивати наше місто, розвивати нашу країну".

Роман Навроцький, депутат Тернопільської обласної ради: "З нами сила духу, сила Божа. Ми знаємо, що цього дня Богоявлення, Дух Святий зійшов з небес. Ми це все переживаємо, відчуваємо і це все передається звичайним людям. Я всіх закликаю брати участь в моржуванні – дуже гарні відчуття".

В клубі "Нептун" близько пів тисячі учасників. Загартовуються від малого до великого – від 3 до 80 років. В здоровому тілі – здоровий дух, каже Роман Петришин і каже чимало людей загартовуючись – оздоровлюються.

Роман Петришин, голова правління Тернопільського міського клубу любителів загартування і зимового плавання "Нептун": "Порядка 10 років. Я правда і до того не хворів, але були такі люди, що тут виліковувалися".