додому Новини Як себе вести у надзвичайних ситуаціях відтепер можна переглянути в телефоні чи...

Як себе вести у надзвичайних ситуаціях відтепер можна переглянути в телефоні чи планшеті

386

vlcsnap-2015-03-17-11h03m57s202Як себе вести у надзвичайних ситуаціях відтепер можна переглянути в телефоні чи планшеті. Перший в Україні мобільний додаток з правилами поведінки у надзвичайних ситуаціях  розробили у Тернополі.

Правила поведінки під час бойових дій, рекомендації що робити при виникненні загрози терористичного акту, пам’ятку при виявленні вибухонебезпечних предметів, список найнеобхідніших речей – «екстрену валізку», де чітко вказано, що потрібно мати на випадок війни», відтепер будь-хто може скачати на мобільний телефон чи планшет. В Тернополі розробили перший в Україні мобільний додаток з правилами поведінки у надзвичайних ситуаціях.

– Можна скачувати його не тільки через мобільний телефон, а й через комп’ютер. Для цього потрібно зайти на google play – це додаток до google і буде висвітлено 11 таких книг, і ми можемо скачувати. Наприклад, я скачав книжку по діях в надзвичайних ситуаціях, в нас тут є що має входити в екстрену валізу чи що потрібно робити, коли людина побачила предмет схожий на вибуховий пристрій, – розповідає заступник голови Тернопільської ОДА Леонід Бицюра.


З обласного бюджету на виготовлення даного проекту не витратили жодної копійки. Одна з ІТ-компаній розробила мобільний додаток безкоштовно. Це значно зекономить і бюджетні гроші, каже Леонід Бицюра, бо тепер не потрібно друкувати інформаційні пам’ятки та листівки. А завдяки сучасним технологіям зручно і доступно можна донести інформацію для значної кількості мешканців області.

– Ми хотіли замінити ось таку підбірку брошур, які власне людина ніколи не зможе носити з собою, на корисний формат, який завжди є з людиною, бо телефон завжди людина має при собі, – каже Леонід Бицюра.

Мобільний додаток надалі удосконалюватимуть, каже Леонід Бицюра.