додому здоров'я Як правильно надавати домедичну допомогу – безкоштовно навчатимуть тернополян

Як правильно надавати домедичну допомогу – безкоштовно навчатимуть тернополян

526

vlcsnap-2014-10-10-14h55m33s145Як правильно надавати домедичну допомогу безкоштовно навчатимуть тернополян цієї неділі. 12 жовтня в парку Тараса Шевченка усіх охочих запрошують на медичний інструктаж. Організовують навчання медики із загону спецпризначення “Білі берети”.

В час, коли в країні попри оголошене перемир’я продовжується війна, гинуть люди, знати про те, як правильно надавати домедичну допомогу, вкрай необхідно, каже лікар Олексій Андрійчук. Аби навчити цьому якомога більше людей медики-волонтери із загону спецпризначення “Білі берети” вже не вперше проводять безкоштовні медичні інструктажі.

– Такі елементарні речі, як спинити кровотечу, як перевірити чи людина жива, як провести людині серцево-легеневу реанімацію, як визначити, яка допомога потрібна людині на конкретному етапі, бо є поранений, якому можна перетягнути джгутом кінцівку, залишити і піти до більш важкого випадку. От, власне, ці моменти, якими “Білі берети” опікуються, – розповідає лікар Олексій Андрійчук.

На медичний інструктаж запрошують усіх охочих в неділю, 12 жовтня, у парк Тараса Шевченка в Тернополі. Триватимуть навчання впродовж трьох годин з 12 до 15 години. Волонтери одночасно можуть навчити близько 100 людей. Аби взяти участь в тренінгу і навчитися правильно надавати домедичну допомогу, потрібно попередньо зареєструватися за номером – 050-742-86-38. Це же не перша акція волонтерів-медиків. Вони активно долучаються до партизанського вишколу “Захисти свій дім”, який щосуботи проводять на біатлонній базі в Підгородньому.

– Там медична підготовка – тільки одна з складових, там йде біль, така партизанщина, основа партизанського руху, військової справи, поводження з вогнепальною зброєю, там медична допомога включається так органічно. От це що буде в неділю, більш буде присвячене медицині: наданню першої допомоги, транспортування пораненого, евакуації пораненого, – каже Олексій Андрійчук.