додому здоров'я Як правильно надати першу медичну допомогу показули студенти ТДМУ ім. І. Горбачевського

Як правильно надати першу медичну допомогу показули студенти ТДМУ ім. І. Горбачевського

572

Для збереження здоров’я, а часто й життя людини під час будь-яких нещасних випадків, важливими є хвилини до приїзду швидкої медичної допомоги. Тому вчасно надана перша допомога – кваліфікована і грамотна – є надзвичайно важливою, кажуть медики. Аби навчити вчителів та учнів тернопільських шкіл правильно надати першу медичну допомогу, студенти Тернопільського державного медичного університету вже не перший рік проводять відповідні заняття.

В 2011 році студентський гурток Тернопільського державного медичного університету імені Івана Горбачевського ініціював Дні знань, на яких навчають старшокласників Тернополя основ надання першої медичної допомоги. Відтоді такі навчання стали традиційними для багатьох шкіл. Цього року вперше заняття з надання першої медичної допомоги провели не лише для школярів, а й для вчителів та медичних сестер тернопільських шкіл.

Галина Заблоцька, медична сестра ТНВК №9: "Всякі бувають випадки в школі, діти втрачають свідомість і на фізкультурі можуть бути будь-які травми. Тому всі мають вміти надати першу медичну допомогу. А бувають такі періоди, коли допомогу потрібно надати негайно і не шукати медика в школі, бо чотири поверхи, поки знайдеш медика, хоча ми постійно в кабінеті, і так ходимо на уроки фізкультури, і дітей перевіряємо".

Григорій Рибак, директор ТНВК №9: "Десь дитина впала, десь дитина послизнулася, десь дитина вибила руку, десь м'яч попав в голову. Ми переконалися, що не всі вчителі наразі готові надати першу медичну допомогу. Тому ми і звернулися до Тернопільського державного медичного університету до доцента Романа Ляховича з таким проханням, щоб нам надав такий майстер-клас чи навчання для наших педагогів".

Організатори кажуть: такі заняття корисні як для педагогів, так і для студентів-майбутніх медиків.

Роман Ляхович, доцент, завідувач курсу швидкої допомоги та медичного рятівництва ТДМУ ім. І. Горбачевського: "Вони самі себе як професіонали, майбутні лікарі, вони тестують себе, свій рівень знань, демонструючи їх на цих навчаннях, вони самовдосконалюються. Є взаємодопомога і користь від цих двох справ".

Ірина Сагата, студентка 4 курсу ТДМУ ім. І. Горбачевського: "Ми допомогаємо пізнати методику невідкладної допомоги, щоб кожна людина змогла правильно надати медичну допомогу і не забоялася".

Мар'яна Семенчук, студентка 2 курсу ТДМУ ім. І. Горбачевського: "Ми вчимо людей знати елементарні правила першої медичної допомоги. Хочу сказати, що наше населення ще дуже мало освідчене і саме нашою роботою, роботою Романа Мар'яновича, який нас навчає ми хочемо збагатити наше суспільство. Це дуже важливо, бо така ситуація може статися в будь-який момент і з кожним".

Вчасно надана перша медична допомога може врятувати життя, тому кожен повинен вміти надавати невідкладну допомогу собі й оточуючим, кажуть медики.