додому здоров'я Як постити без шкоди для здоров’я

Як постити без шкоди для здоров’я

644

Піст корисний, але за умови, якщо ви здорові та правильно харчуєтесь, кажуть дієтологи. Їжа під час посту має бути максимально різноманітною. А тваринний білок без жодних втрат для організму можна замінити рослинним. Як постити і оздоровлюватись дізнавалась Юлія Судомир.

Більшість українців, на думку дієтологів, харчуються неправильно. Про це свідчить кількість захворювань, що зростає, пов'язаних із нераціональним харчуванням та нездоровою їжею. Відмова від ковбас, сосисок, копченостей, смаженої та жирної їжі, а також фастфудів піде тільки на користь. А тваринний білок легко можна замінити, кажуть дієтологи.

– Можна замінити рибними. Хто притримується дуже суворого посту, навіть від риби відмовляється і яєць і кисломолочних продуктів – це можна поповнити продуктами власного солення, які містять продукти спиртового бродіння, кисломолочного бродіння – бактерії. Вживати збільшену кількість горіхів, насіння соняшнику, гарбузове насіння – це повноцінне джерело вітамінів і білків, бобові, хто має гарну переносимість, це різноманітні крупи і каші, які ми заправляємо додаючи лляну, соєву, наприклад, чи звичайну оливкову олію, чи наші кукурудзяні нерафіновані олії, – розповідає дієтолог Наталя Суслова.

В насінні та горіхах дуже багато цінних амінокислот та корисних жирів, які відновлюють печінку, зменшують запальні процеси в організмі, вінновлюють шкіру, покращують настрій та позитивно впливають на нервову систему. Людям, які постять, дуже корисно пити різні види чаїв, узварів та какао. Також важливо їсти не лише сирі, а й оброблені овочі.

– Запікати їх, вживати переважно в сирому вигляді, вживати зелень чи це буде морожена, чи це є овочі глибокої швидкої заморозки – це теж ми сміливо можемо включати в свій раціон і це буде і легко для організму, і корисно і в той же час ми критично не обмежимо наш організм в вітамінах та мікроелементах, – каже Наталя Суслова.

Щоб легше перенести перехід на постове харчування, потрібно більше часу проводити на свіжому повітрі, багато ходити, раніше лягати спати – так організм легше адаптується.