додому Новини Як не купити крадений автомобіль?

Як не купити крадений автомобіль?

490

avtorynok_tsentralnyia_600x385Неодноразово працівники Державтоінспекції звертатися  до автолюбителів з проханням бути уважними при купівлі авто. Однак, кількість ошуканих власників з кожним днем зростає. 

Без відповідного фахового досвіду виявити підробку буває дуже складно, от і купують люди автомобілі, які були «підтоплені» під час повені, або ще гірше  з перебитими чи перевареними номерами кузова автомобіля, підробленими (сфальсифікованими) реєстраційними документами, номерними знаками. Почастішали випадки шахрайства відносно автомобілів, які викрали чи незаконно вивезли із зони АТО.

Щоб не потрапити у тенета шахраїв, а провести законну покупку автомобіля, що раніше знаходився в експлуатації, необхідно дотримуватися певних елементарних правил.

Не полінуйтеся проїхати з власником до найближчого Центру з надання послуг ДАІ. Там ви маєте змогу перевірити реєстраційні документи та номери агрегатів машини за наявними інформаційними базами. Якщо у Вас виникла підозра щодо легальності авто, ви можете звернутися до Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру для проведення відповідних експертиз та досліджень. Їх працівники є в Центрах з надання послуг ДАІ.

Ретельно перевіряйте документи у самого власника: перепишіть паспортні дані, й перевірте номер його робочого та домашнього телефону – чи справді він проживає за вказаною адресою і чи можна його розшукати за вказаними телефонами.

Пам’ятайте, набуття права власності на транспортний засіб здійснюється при його реєстрації (перереєстрації) тільки у Центрах надання послуг, пов’язаних з використанням автотранспортних засобів Державтоінспекції. Отримане від власника доручення такого права Вам не надає.

Джерело: УДАІ УМВС України в Тернопільській області