Головна Новини Як громадянам контролювати ведення державного реєстру виборців України

Як громадянам контролювати ведення державного реєстру виборців України

396

vlcsnap-2015-05-21-12h15m31s175Як громадянам контролювати ведення державного реєстру виборців України сьогодні говорили у Тернополі. Напередодні місцевих виборів такі круглі столи в різних містах ініціює відкрита громадська організація “Центр підтримки громадських ініціатив”.

– Ми сьогодні маємо унікальний шанс як то кажуть, в останній вагон, надати рекомендації до закону про місцеві вибори який зараз пишеться, ми знаєм і йде відповідна дискусія і наша організація вбачає також своїм обов’язком надати деякі рекомендації, які могли би уже зараз бути відображені в законі, які нададуть можливість і покращують виборчі права багатьох категорій громадян, в тому числі і переселенців і всіх виборців України, – розповідає голова Ради ВГО “Центр підтримки громадських ініціатив” Андрій Карташов.

Державний реєстр виборців в Україні працює з 2007 року, є відділ і у Тернополі. Саме в ньому у нашому місті й складають списки виборців. Кажуть, від виборів і до виборів поновлюють інформацію про людей щомісяця.

– Тобто, змінили місце реєстрації, змінили прізвище, змінили свої ідентифікаційні данні, померли, досягли 18 років, перебувають на строковій військовій службі в військових частинах, які базуються на території, територіальній одиниці, тобто ми отримуємо цю інформацію і проводимо зміни згідно законодавства, – каже начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Тернопільської міської ради Віктор Пулька.

Втім, за сучасної ситуації в країні, зазначають громадські активісти, додалися нюанси. Чимало мобілізованих, добровольців й зрештою переселенців, які через АТО зараз живуть не вдома. Впливає на реєстр виборців навіть економічна ситуація.

– Зараз нова пішла фішка, багато виборців просто виписуються зі своїх помешкань, тому що, ви знаєте, з 1 квітня в нас йде різке збільшення тарифів на комунальні послуги і також вони будуть, скажімо, вони відобразяться в державному реєстрі виборців, що їх знімуть з реєстрації, виборча адреса може змінитися і так далі, – каже Андрій Карташов.

Зокрема обговорили можливість запровадження ідентифікаційної картки громадянина України на перспективу електронного голосування на виборах.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here