додому Новини Як ефективно надавати соціальну допомогу обговорили у Тернополі

Як ефективно надавати соціальну допомогу обговорили у Тернополі

329

vlcsnap-2015-01-29-17h36m51s163“Як соціальну допомогу надавати ефективно,” – це тема зустрічі, яку провела сьогодні у Тернополі “Асоціація міст”. До нас приїхали представники управлінь соціального захисту з усієї України.  Адресна, індивідуальна допомога потребуючим – таким бачать розвиток соціальної сфери у нашій державі.

Не треба сто пільг, якими люди не можуть скористатися, вважає міський голова Тернополя. Безкоштовне зубопротезне лікування та інші, відпочинок у санаторії чи інші пільги – як показує практика, ними користуються одиниці, а гроші з бюджету витрачаються колосальні. У Тернополі пропонують Міністерству запровадити інший варіант допомоги.

– Пропозиція – визначити категорію людей, які соціально-незахищені, які стоять на обліку в управлінні соціальної політики, визначити середню заробітню плату, яка йде по державі, подивитися, які гроші отримують ці люди і різницю просто компенсовувати адресно з бюджету. А ці люди за ці гроші будуть вирішувати, куди їх витрачати: на проїзд в автобусі чи в санаторій, полікувати зуби чи зробити що-небудь інше, – розповідає  міський голова Тернополя Сергій Надал.


З необхідністю саме адресної допомоги погоджується і представник Міністерства соціальної політики. Ситуація в країні не сприяє добробуту громадян, тому потрібно максимально ефективно використовувати гроші з державного бюджету на допомогу людям. Пояснює, субсидії тепер нараховують адресно, вираховуючи розмір допомоги відповідно до доходів сім’ї. Уже є результати, каже директор департаменту Міністерства соціальної політики України

– Раніше у нас середній відсоток обов’язкового платежа за комунальні послуги у сім’ях, які отримували субсидії, був 9,8%, то на сьогоднішній день він складає близько 8%, що говорить, що більшість отримувачів житлових субсидій, то для них зменшено відсоток обов’язкового платежу і це реально сім’ї з низькими доходами, – каже директор департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України Віталій Музиченко.