додому Новини Як доглядати за кролями, щоб вони не хворіли

Як доглядати за кролями, щоб вони не хворіли

556
Щоб добре росли і не хворіли. М’ясо кролика вважається одним з найбільш корисних і дієтичних продуктів. У порівнянні з іншими видами м’яса в ньому міститься максимальна кількість білка і мінімальна жиру. Проте вирощуванню цієї тварини вдома варто приділяти особливу увагу, радять ветеринари. Адже вчасно не проведена вакцинація та профілактика хвороб може стати причиною загибелі всього поголів’я тварин, так само як і помилки в організації харчування. Про те, як правильно доглядати кролика – у сюжеті Юлії Пацкаль.
Побутує думка, що м’ясо кролика дуже корисне, адже воно містить в півтора-два рази менше калорій, ніж яловичина, свинина чи баранина. Тож вирощування кроликів у сільському господарстві – справа популярна. Проте розведення цієї тварини потребує кропіткої праці. Піклуватися про кролів варто ще до того, як вони з’являться у господарстві. Заздалегідь потрібно подбати про приміщення. Адже утримувати тварин потрібно в клітці, яку зручно чистити. В ній має бути сухо і світло.
Годівля кроликів має бути різноманітною. У раціон варто включати і траву, і зерно, і свіжі овочі. Головне – аби харчування було якісне.
Для вирощування ще малих кроликів фахівці радять використовувати комбікорми.
А ось утримання кролів у невідповідних для цього умовах загрожує тварині різноманітними бактеріальними інфекціями. Серед найпоширеніших з них – пастерельоз. При цьому захворюванні у кролів спостерігається порушення загального стану.
Для того, аби усунути можливі інфекції – кроликів щеплюють. Проте перед вакцинацією необхідно обов’язково впевнитися, що тварина повністю здорова. В протилежному випадку вона може не пережити щеплення. Пам’ятайте, помилки в організації харчування та вчасно не проведена профілактика хвороб може стати причиною загибелі цілого поголів’я. Саме турбота господарів може врятувати тварину.