Головна духовність “Як будувати рідну хату”. Послання митрополита Андрея Шептицького перевидали у Тернополі

“Як будувати рідну хату”. Послання митрополита Андрея Шептицького перевидали у Тернополі

1259

vlcsnap-2015-07-15-18h53m20s194“Як будувати рідну хату” – послання митрополита Андрея Шептицького з такою назвою перевидали у Тернополі.  В ньому йдеться про шлях державотворення.  Попри те, що послання написане понад 70 років тому, головні тези та ідеї митрополита залишаються актуальними і сьогодні. Дають можливість ще раз переосмислити на яких добрих, християнських фундаментах українці можуть побудувати державність.

“Як будувати рідну хату” це своєрідне послання митрополита Андрея Шептицького до духовенства, усіх вірних, в якому йдеться про шлях державотворення. Написана 70 років тому праця про державність є хорошим дороговказом, актуальним у сучасних обставинах, кажуть представники духовенства.

– Тут митрополит виступає як патріот, політик, який розважає над долею українського народу, над проблемами устрою, над нашими бідами нашого характеру. Ці думки людини настільки глибокої, яка жила в час, коли українці шукали вільного ліфта, щоб організуватися у власну національну державу, є дуже цікавими. Бо Митрополит Андрей спілкувався з передовими державними мужами Галичини, – розповідає вікарій Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії отець Віталій Козак.

“Як будувати рідну хату”, – одне з останніх послань Митрополита Андрея, який майже пів століття керував УГКЦ. З середини тридцятих років Митрополит був паралізований, не володів правою рукою, він не міг писати, відтак послання диктував своїм секратарям. А їх у Митрополита було чимало, бо Андрей Шептицький володів всіма мовами.

– Це послання не просто написане, воно продиктоване його мудрістю, його духовністю і його глибоким переживанням за долю свого народу, – говорить  Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії владика Теодор.

Кожен свідомий українець повинен прочитати послання Митрополита Андея, переконаний Владика Теодор. Бо в ньому Андрей Шептицький поставив питання не лише української державності, а основне – питання фундаменту, на якому її можна будувати.

– Вираз того в цьому посланні, щоб трактувати свою країну, як свою рідну хату є фундаментальний. Інакше ніколи не можна буде збудувати свою країну, і накше найкращі закони, найкращі парламенти, наймудріші люди, найкращі концепції політичні не дадуть результату, – каже владика Теодор.

Перевидання декрету митрополита Андрея Шептицького “Як будувати рідну хату” тиражем у десять тисяч примірників розповсюджуватимуть на Всеукраїнській та Молодіжній прощах в Зарваниці. Більше про Митрополита Андея Шептицького та його послання “Як будувати рідну хату” дивіться у програмі “Духовні роздуми” в неділю, дев’ятнадцятого липня.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here