Головна Новини Як безпечно відпочивати на воді?

Як безпечно відпочивати на воді?

577

vlcsnap-2016-06-30-17h21m14s384Відпочинок на воді – улюблений вид відпочинку для багатьох. Проте він може бути небезпечним. В Україні лише за тиждень з 20 по 26 червня загинуло85 людей. На Тернопільщині ситуація в порівнянні з минулими роками краща, людей, які потонули, на 50 % менше. Проте рятувальники Тернопільщини просять не нехтувати правилами безпеки на воді, пильнувати за дітьми та добре обирати місця відпочинку.

Відпочинок на водоймах має бути безпечним, кажуть рятувальники. Тож, перш ніж іти купатись в ту чи іншу річку чи ставок, дізнайтесь, на яку глибину туди можна заходити, чи є там рятувальні станції, або хоча б один рятувальник. Адже справді безпечних місць для купання на Тернопільщині дуже мало.

– Ми весь час закликаємо наших людей, наших земляків, щоб люди відпочивали у безпечних місцях. В першу чергу вибирали безпечні місця там, де дозволено купатися. Ми знаємо, що в нашій області є лише один паспортизований пляж. В тих районах, де розміщені наші водолазно-рятувальні станції, крім міста Тернополя, це є в Ланівцях, в Гусятині, в Борщеві, в Заліщиках, Чорткові й Бережанах, ше шість станцій. Там постійно відпочивають люди, і ці місця вважаються безпечними тому, що там є рятувальники, – розповідає начальник рятувально-водолазної служби Тернопільської області Василь Козак.

Людям, які не вміють плавати, рятувалькики радять далеко не відходити від берега і мати з собою засоби безпеки: рятувальні круги, нарукавники, жилети та інше приладдя. Дітям до 9 років заходити у воду дозволено лише на глибину вище пояса. Проте, перш ніж пускати дітей у воду, особливо у незнайомих водоймах, дорослі повинні перевірити глибину, наявність у воді каміння, коренів та намулу, і щоб обов’язково дно було з пологим берегом. Коли ж ви стали свідком того, як людина тоне, Василь Козак каже, не потрібно кидатись на допомогу стрімголов, момент порятунку потрібно обдумати. І в жодному разі не підпливати до потопаючого спереду.


– Людина, яка потопає, вона має подвійну, а то й потрійну силу. Якщо до неї підплисти спереду, то вона може тебе вхопити так, що якщо ти не знаєш, як вивільнитися від захвату, ти можеш разом потонути з даною людиною. До потопаючого потрібно підпливати ззаду. Рятувальники завжди виконують такий метод, коли підпливаєш заспокоюєш людину, вона крутиться-вертиться, але все одно вже відчуває, що наближається допомога. Рятувальник піднирює під неї, випливає у неї ззаді, хватає її ззаді за руки і таким способом старається транспортувати її до берега, – каже Василь Козак.

Цього літа ситуація в області з постраждалими від води поки що краща, ніж у минулих роках, проте в Україні, лише за період з 20 по 26 червня – потонуло 85 людей. Тож рятувальники радять бути дуже обережними.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here