додому суспільство “Я за усунення від влади теперішнього Президента”, – Юрій Андрухович

“Я за усунення від влади теперішнього Президента”, – Юрій Андрухович

624

Із письменником Юрієм Андруховичем у Києві поспілкувався наш кореспондент Максим Мукомела.

Позиція однозначна – я є учасником цих подій. Можливо, більше часу, все таки, проводжу в роботі з медіа, зокрема закордонними. Тому що останніми днями ціла злива запрошень на інтерв’ю, чи написання якихось актуальних текстів, зокрема з України, тому я багато працюю теж із закордонними медіа. Позиція моя така, що це справді революція. Ідеться про майбутнє нашої країни. Це один із вирішальних історичних моментів і ми не повинні дозволити робити із нами те, що захочеться, скажімо, одній єдиній людині та її найближчому оточенню. Ми прямуємо європейським шляхом, ми це доводимо щохвилини оцими протестами.

Найкраще це висловив один із моїх європейських знайомих, який сказав: «Ви не знайдете на цьому континенті на сьогодні жодної іншої країни, в якій стільки людей гуртується під прапорами Європейського союзу». Тобто українці на сьогодні виявилися найвірнішими громадянами Євросоюзу.

Я за усунення цієї влади, я за усунення цього Уряду. Я за усунення від влади сьогоднішнього Президента. Я ніколи, слава Богу, не був його прихильником, і я з перших днів приходу до влади його і його команди висловлювався виключно негативно про них. Жодним своїм кроком, як мені здається, вони не заслужили поблажливого ставлення від нього особисто. Опозиція мені видається на сьогоднішній день попутцем і виконавцем моєї волі як виборця. Моя воля полягає в тому, що теперішню владу треба усунути. Опозиція – це інструмент, який бореться за цю мету.

Все інтерв'ю Юрія Андруховича – у відео.