додому суспільство “Я з Тернополя, тут – щоб блокувати Кабінет Міністрів і скидати нашу...

“Я з Тернополя, тут – щоб блокувати Кабінет Міністрів і скидати нашу бандитську владу”

295

Вранці у Києві пікетували Кабінет Міністрів у України. Там був наш кореспондент Максим Мукомела, який спілкувався із мітингуючими тернополянами.

Вже вранці у Києві, на майдані Незалежності, було кілька тисяч людей, а близько 500 чоловік рушили, аби блокувати основні входи до Кабміну.

– Мене звати Арсеній, я з Тернополя, тут – щоб блокувати Кабінет Міністрів, вулицю Банкову і скидати нашу бандитську владу зараз. Підтримую всіх протестувальників, щоб жити краще в нашій країні.

– Скажіть, будь ласка, як пройшла ніч?

– Ніч пройшла спокійно, без ексцесів, люди мирно стояли, очікували

iFrame

команд від керівництва, грілися.

На підходах до Кабміну зустрівся із проблемою – мене не пропускають пройти ближче до Кабміну, кажуть, потрібна акредитація, але про це не озвучували.

– Чому Ви мене не пускаєте? Де робити хоча б ту акредитацію, про яку ви говорите?

– В прес-центрі.

– В прес-центрі чого.

– Не знаю чого. 

– Мені туди треба пройти, я на роботі.

– Я теж на роботі, вибачте.

Зсередини в напрямку ВРУ рух перекритий. З іншого боку – люди, які прийшли мітингувати. Тут бачимо десятки міліціонерів. Поки що біля приміщення Кабміну, біля центрального входу саме, кілька сотень протестуючих, які блокують прохід.

Сьогодні блокувати роботу Кабміну трохи гірше, оскільки прохід з боків та інших входів заблоковано правоохоронцями, автобуси, спецпідрозділи, тому що вчора і позавчора бокові теж була можливість заблокувати, що, власне, і робили мітингуючі.

Бачу під кабміном чималу групу людей, які стоять під прапорами, на яких написано Тернопіль

– Доброго ранку, як ніч минула і чи не побоюєтесь вас тут мало, чи не побоюєтесь розгону?

– Я думаю, що на нас тут,матерів і батьків не піднімуться руки. а чо ми можемо побоюватись? Ми вже стільки пережили, що ми вже нічого не боїмося.

– Плануєте тут стояти увесь день?

– Плануємо тут стояти цілий день, бо завтра ми їдемо до Тернополя.

Під Кабміном також Степан Барна – депутат тернопільської обласної ради.

– Пане Степан, як вам тут, як тернополянам, скільки часу тут?

– Ну тут я безпосередньо від початку, вже голос мій сів, але, тим не менше, займаюсь організаційними питаннями, в нас функціонує координаціна рада, яка забезпечує людей проживанням, харчуванням, медичною допомогою, і цим займаються тернополяни. Вчора було прийнято більше сто людей, котрі були розміщені в нормальних умовах, котрі мали можливість обігрітися і оотрмати гарячого чаю. Тим не менше, наші вимоги продовжуються, ми будемо далі наполягати на політичних вимогах – це відставка кабінету міністрів, скасування постанови Кабінету Міністрів про зміну курсу з інтеграції на мутний союз. Ми сьогодні ставимо питання про досторокові вибори до парламенту, а також імпічмент Януковичу.