додому Головні Xіміотерапевтичне відділення відкрили на базі Тернопільського обласного клінічного онкологічного диспансеру

Xіміотерапевтичне відділення відкрили на базі Тернопільського обласного клінічного онкологічного диспансеру

1024

Xіміотерапевтичне відділення відкрили на базі Тернопільського обласного клінічного онкологічного диспансеру. Там зможуть лікуватися не тільки мешканці Тернопільщини, а й інших областей західного регіону. Введення в роботу окремого відділення для планування та проведення курсів хіміотерапевтичного лікування дозволить розвантажити хірургічні стаціонарні відділення та покращити умови перебування пацієнтів у закладі.

Питання створення хіміотерапевтичного відділення у Тернопільському онкодиспансері залишалося відкритим протягом останніх років. Адже він був єдиним онкологічним закладом в Україні, що не мав у своєму складі самостійного відділення для проведення хіміотерапевтичного лікування.

– Залишаємо в минулому той факт, що ми були єдиним онкологічним диспансером на Україні, який не мав спеціалізованого окремого хіміотерапевтичного відділення. Новостворене відділення зможе значно покращити і умови перебування наших пацієнтів в диспансері, розгрузить і без того достатньо сильно завантажені відділення стаціонару. До сьогоднішнього дня хіміотерапевтичні маніпуляції проводились в стаціонарних відділеннях лікарні, – розповідає головний лікар КУТОР “Тернопільський обласний клінічний онкологічний диспансер” Леонід Шкробот.

– Ми маємо понад 8 тисяч госпіталізацій в заклад. З них близько 3,5 тисяч операцій проводиться у відділенні щороку. Тобто ви розумієте, що 5 тисяч пацієнтів в рік отримують хіміотерапевтичне лікування, – додає заступник головного лікаря з медичної частини КУТОР “Тернопільський обласний клінічний онкологічний диспансер” Володимир Недошитко.

Відділення розраховане на 25 ліжок. Одна із палат буде застосована в режимі хіміотерапії одного дня, тож, відповідно, там зможе проходити лікування багато людей. Кімнати облаштовані суачними функціональними ліжками та кріслами, у подальшому тут планують встановити телевізори. Лікарі запевняють, обладнання для відділення хіміотерапії є, сутужніше доводиться із медикаментами.

– З нашими очільниками влади ми ведем розмови про то, щоби отримати надходження з державного бюджету і щоби забезпечити, ну, я скажу так, хоча би мінімальним пакетом медикаментів, власне, хіміотерапевтичних для проведення лікування. Якісь більш дороговартісні – це є дуже проблематично, бо це є дуже великі кошти, – каже Володимир Недошитко.

Відкриття хіміотерапевтичного відділення стало можливим завдяки допомозі Тернопільської обласної ради, адміністрації, а також благодійників.

попередня статтяУ Тepнoпoлi oфiцiйнo зaмaлювaли портрет Надії Савченко
наступна статтяАкценти із Володимиром Трачем, 23.12.2016