додому здоров'я Взимку все частіше обпікаються маленькі діти

Взимку все частіше обпікаються маленькі діти

648

Взимку все частіше обпікаються маленькі діти. Через неуважність батьків від початку року до відділення термічної травми та пластичної хірургії лікарні швидкої допомоги Тернополя потрапили більше десятка дітей з численними опіками. Медики відзначають, серед дитячого травматизму опіки кип'ятком на другому місці, відтак, затсерігають батьків пильніше наглядати за малими дітьми.

До відділення термічної травми та пластичної хірургії лікарні швидкої допомоги Тернополя шестирічна Ангеліна потрапила 20 грудня. Дівчинка обпекла ногу у відрі з окропом.

Ганна Закота, бабуся потерпілої дівчинки: "Вона діставала собі з буфета ангелика, а батьки не розбавили воду і дитина ненароком, коли брала ангелика, опустила ноженьку в каструлю, кришка звернулась, і дитина обпекла собі ножку".

Ангеліна вже перенесла дві операції, – успішно. Сьогодні штучна шкіра добре прижилась. Родина Закот готується до виписки і застерігає інших батьків.

Ганна Закота, бабуся потерпілої дівчинки: "Будьте більш уважніші, стережіть своїх дітей, не допускайте тваких помилок, як допустили ми".

Лікарі відзначають, що останнім часом зменшилась кількість виробничих опікових травм, а от випадки, коли обпікаються діти, трапляються все частіше. Причиною дитячих опіків стає нехтування елементарними правилами. Серед дитячого травматизму – опіки окропом на другому місці.

Ярослав Головатий, завідувач відділення термічної травми та пластичної хірургії лікарні швидкої допомоги Тернополя: "На сьогоднішній день є в нас такі пацієнти: це дитина двох років, зараз має знов поступити дитина рік і два місяці – десь 5-6% поверхні тіла обпечено. Іякраз то такий випадок, коли батьки залишили без уваги, і дитина почала тільки ходити, і десь воно лежало і на себе потягнуло. Такі випадки є круглий рік,але на зиму вони активовуються, і їх стає більше. Тому хочу застерегти батьків, бабусь, дідусів обережніше ставитись до дітей".

Щороку у Тернополі майже 500 дітей отримує опікові травми. Майже 80% потерпілих травмуються через неуважність батьків.