додому культура Вже рік Тернопільська обласна бібліотека для дітей реалізовує проект “Бібліомістечко”

Вже рік Тернопільська обласна бібліотека для дітей реалізовує проект “Бібліомістечко”

1018

Замість звичних стелажів із книгами – ціле "Бібліомістечко". Вже рік Тернопільська обласна бібліотека для дітей реалізовує проект, який розвиває юних читачів та вчить любити книгу. Приходять у чарівну країну "Бібліомістечко" діти віком від одного до десяти років. Усі заняття – безкоштовні.

"Бібліомістечко" з'явилося у Тернопільській обласній бібліотеці для дітей завдяки перемозі у конкурсі "Навчально-інноваційні бібліотеки-2011" за програмою "Бібліоміст". З тих пір життя бібліотеки змінилося. Звичні стелажі з книгами тепер займають лише частину приміщення, а решта – ігрові зони для малечі. Діти разом із батьками можуть познайомитися з книгою та розвивати свою уяву через гру. "Квартал розумників", "Ігровий майдан", майстерня "Умілі ручки", "Інтернет-куточок" – все зроблено для того, аби діти хоч раз завітавши у бібліотеку стали постійними відвідувачами. Працівники бібліотеки розповідають, у книги сьогодні – велика конкуренція: телебачення, комп'ютерні ігри та інтернет. Тож проект допомагає інноваційні технології використовувати на користь книзі і читанню.

Галина Стецій, завідувач відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів Тернопільської обласної бібліотеки для дітей: "Ви знаєте, що зараз діти не дуже люблять читати, а більшу перевагу віддають комп'ютерам і нам потрібно було щось змінити і впровадити такі інновації, щоб у дітей було бажання приходити у бібліотеку, бо боляче було, що книжка ставала на другий план у дітей".

"Бібліомістечко" Тернопільської обласної бібліотеки проводить заняття для дітей відповідно до віку: від одного до трьох, від 3 до 6 і від 6 до 10 років. Бібліотекарі вже рік не лише допомагають мандрувати королівством книг, а й стали справжінми тренерами. Діти пізнають світ, вивчають алфавіт український і англійський, а ще розвиваються творчо. Що не заняття – нова тема, нова цікава мандрівка.

Світлана Нецко, бібліотекар відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів Тернопільської обласної бібліотеки для дітей: "Проводяться заняття різнопланові. Це і віртуальні подорожі, мандрівки, майстер-класи проводять, аплікації, малюємо. Були малюнки, то ми малювали зубною пастою на кольоровому папері, то це до теми "Зима". А зовсім останнє заняття у нас було – мандрівка у чарівний світ професій. Там ми не тільки спілкувалися, які можуть бути професії, але діти також розповідали ким вони хочуть бути".

У своїй роботі бібліотекарі використовують інтерактивну дошку, комп'ютери. Проводять також тренінги для батьків. Результати роботи вражають, кажуть працівники бібліотеки. Кількість дітей, які охоче приходять за книжкою, – збільшилася. Ще на початку проекту дітей від одного до трьох років у бібліотеці було записона лише троє. Тепер їх більше 80. Діти приїжджають у бібліотеку з різних куточків міста.

Галина Стецій, завідувач відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів Тернопільської обласної бібліотеки для дітей: "Бібліотеку почали частіше відвідувати і саме малеча. Якщо раніше не дуже хтось з батьків хотіли брати з собою в бібліотеку, щоб на вулицю зайвий раз не виходити, погана погода. Зараз не має значення, яка погода на вулиці. Вони активно відвідують наші заняття. І разом з тим ви знаєте, якщо прийшов у бібліотеку і побачити акі яскраві виставки, і такі яскраві книжечки цікаві з ілюстраціями, то звчайно, що дитина піде додому з книжечкою". 

Усі заняття у бібліотеці – безкоштовні. З їх розкладом можна ознайомитись на сайті бібліотеки та на дошці оголошень. Працівники "Бібліомістечка" запрошують усіх охочих.