додому освіта Визначили кращих класних керівників 2012 року на Тернопільщині

Визначили кращих класних керівників 2012 року на Тернопільщині

352

Кращих класних керівників року визначили на Тернопільщині. Переможців обирали у трьох номінаціях: "класний керівник 5-9 класів", "класний керівник 10-11 класів" та "вихователь шкіл-інтернатів". На переможців обласного туру чекає всеукраїнський.

Позаду – 20 років класного керівництва, а вона й досі повна наснаги і любові, яку передає своїм учням. Цьогоріч в Оксани Сампари знову нові – наймолодші гімназисти. Проте яким за рахунком не був би підопічний клас, втрачати форму вчителю аж ніяк не можна. Тому педагоги повинні активно розробляти нові цікаві проекти у навчанні та вихованні. І експериментів не цуратися. Як це роблять у Тернопільській Українській гімназії імені Івана Франка.
 
– Сутність експерименту в 1 класі полягає в тому, щоб сформувати партнерські стосунки в колективі. Це є найважливіше. Завдяки… не тільки партнерським стосункам, але вони є основою, учні проявлять себе, покажуть свій творчий успіх і досягнуть хороших результатів, – пояснює класний керівник Тернопільської Української гімназії ім. І. Франка Оксана Сампара.
 
"Класних-керівників року" в нашій області вже обирали у 2004-му. Професія вчителя не терпить шаблонів. Тому у кожній з майже півсотні робіт, які педагоги представили на конкурс цьогоріч, члени журі шукали не лише глибокі знання з педагогіки та психології, а й неповторність, творчість та інноваційний підхід.
 
– Вчителі демонстрували безпосередньо презентації роботи, фотоматеріли, уривки виховних заходів, тобто був досить широкий спектр представлених матеріалів, – розповіла голова журі конкурсу "Класний керівник року-2012" Ольга Когут.
 
Крім знань та вмінь, які вчителі передають учням, вони й самі вчаться. Поряд із найменшими молодшають. Разом з ними і дорослішають.
 
– Коли мене запитують, чому ти залишаєшся в нинішній час, такий скрутний на педагогічній роботі, яка, не секрет, не настільки престижна сьогодні, то я кажу, що я тільки тому лишаюся, що кожного 1 вересня з приходом нових учнів я стаю на кілька років молодшим, – каже класний керівник Завалівської ЗОШ І-ІІІ ст. Підгаєцького р-ну Володимир Чистух.
 
Переможців визначили у трьох номінаціях. Усі вони візьмуть участь у Всеукраїнському етапі конкурсу, який відбудеться у Києві.
 
TV-4