додому культура Виставою “Смішні гроші” за Реєм Куні завершиться театральний сезон

Виставою “Смішні гроші” за Реєм Куні завершиться театральний сезон

514

vlcsnap-2016-06-01-14h16m25s806Виставою “Смішні гроші” за Реєм Куні завершують театральний сезон шевченківці. Прем’єра відбудеться четвертого червня, наступні покази –  п’ятого, восьмого, дев’ятого, дванадцятого та двадцять шостого червня, а також третього липня. А з наступного тижня у театрі починають готуватися до нового сезону. Деякими секретами поділився режисер театру Вячеслав Жила.

На завершення сезону і на початок літа – комедія, щоб подарувати глядачеві настрій. До нового сезону – трагікомедія.

– Це проблемна буде вистава, дещо скандальна, це молодий львівський драматург Павло Ар’є “Слава героям”. Це така щемлива, серйозна, проблемна п’єса, яка стосується нашого сьогодення. Її переслідує завжди скандал. І я гадаю, і наш глядач, хтось буде задоволений, хтось ні, – розповідає режисер-постановник Тернопільського академічного драмтеатру Вячеслав Жила.

ХХІ століття. Україна. Госпіталь для ветеранів. Майже 70 років по Другій Світовій війні. В одній палаті двоє літніх хворих чоловіків – ветеран радянської армії та ветеран УПА. Саме про причини поділу на непримиренні табори, про відсутність діалогу та взаєморозуміння, про інертність мислення та ідеологічну зашореність йдеться у трагікомедії “Слава героям” за п’єсою молодого українського драматурга Павла Ар’є.

– П’єса відверта дуже. Дуже болюча. Ну от. Ми будемо намагатися представити її на відкриття фестивалю “Тернопільські театральні вечори.” Майже всі, хто зайняті в цій виставі, будуть зайняті і в наступній, – каже Вячеслав Жила.

А поки що тернополян кличуть у суботу на комедію “Смішні гроші”. Як себе ведуть люди, коли на них несподівано звалюється велика сума. Хвилювання, заздрощі, жадібність переплетені зі щедрістю і порядністю і мріями, які мають збуватися, усе це в гумористичні формі. Постановники обіцяють, що буде весело.