додому культура Виставку Віктора Гурняка відкрили в Українському домі “Перемога”

Виставку Віктора Гурняка відкрили в Українському домі “Перемога”

935

vlcsnap-2015-02-03-16h43m39s254Від Майдану – до війни. Виставку пластуна, фотокореспондента та бійця “Айдару” Війктора Гурняка відкрили в Українському домі “Перемога”. Діятиме вона до 13 лютого.

У цих фотографіях – останній рік життя Віктора Гурняка – від Майдану та до війни. Спочатку – особисті, далі – протистояння у Києві, анексія Криму та бойові дії на Донбасі. Є тут і остання його світлина.

– Це автомобіль, який, фактично, став для нього фатальним. Тому що він якраз вивозив на тому автомобілі поранених десантників з поля бою, і він заглох, і коли Віктор вже пробував його ремонтувати, відбувся міноментний обстріл і він загинув, – показує друг Віктора Гурняка Назар Зелінка.

Фотоапарат, пригадують друзі, не полишав ніколи.

– Я ще пам’ятаю його перші фотографії, бо ми ще змалку з ним знайомі, він позичав фотоапарат і казав все, мені це дуже подобається, мене це дуже пре. Він постійно був з фотоапаратом: своїм, чужим, позиченим, – пригадує Назар Зелінка.

– На Грушевського вони стояли дуже близько, їх там зажали на якомусь балкончику. Звідти неможливо було вийти, все горіло кругом. І вони фотографували, бо їм не лишалось більше нічого робити, не могли вони втекти назад, – додає друг Ростислав Ковальчук.

Фотографії на виставку Віктора Гурняка підбирали його друзі з інформаційного агентства Люфа, яке він заснував. Їх зараз показують по всьому світу. Виставки відбулись у Чікаго, Мюнхені, Варшаві, заплановані у Філадельфії та Стокгольмі. У цих фотографіях, говорять організатори, його особистість, талант і українські реалії.


Віктор Гурняк загинув 19 жовтня минулого року. Та ті, хто його знав, кажуть, що досі здається, ніби він просто кудись зірвався та поїхав, як – Він був дуже позитивною людиною. Якщо подивитись на його особисті фотографії, він всюди посміхається, навіть на війні. Якщо брати там всіх солдатів, там дуже серйозні у всіх лиця, в нього завжди усміхнене обличчя. Таким він був по житті, – каже Ростислав Ковальчук.

Без татка залишилась маленька донечка Юстинка. Друзі Віктора вирішили, що їх обов’язок – аби його донечка росла забезпеченою, як цього хотів він. Виставка світлин Віктора Гурняка в українському Домі Перемога триватиме до 13 лютого.

Гроші для Юстинки Гурняк можна перерахувати у її недоторканий фонд:

5168 7423 4826 7265 Гурняк Ольга Петрівна