додому культура Виставку “Україна: один народ – одна держава” відкрили у держархіві Тернопільської області

Виставку “Україна: один народ – одна держава” відкрили у держархіві Тернопільської області

1370

Виставку “Україна: один народ – одна держава” відкрили у державному архіві Тернопільської області. Там експонують документи, публікації та світлини, які стосуються Української революції 1917–1921 років, Акту Злуки українських земель та бою під Крутами.

В історії національно-визвольних змагань українського народу відбулося чимало подій. Серед найзнаменніших – Українська революція 1917–1921 років, битва під Крутами, Акт Злуки українських земель тощо. Працівники державного архіву Тернопільської області зібрали унікальні документи, фотографії, статті у єдину документальну виставку під назвою “Україна: один народ – одна держава”.

– Ця виставка як у мікродзеркалі відображає весь документообіг, і ті події, які відбувалися на Тернопільщині у світлі української національної революції 1917-1921 років. Це є наша шана тим подіям. Тому що, власне, на тих руїнах Австрійської та Російської імперії, коли постала Українська Народна Республіка і Західно-українська Народна Республіка, показали те, що українство має жагу до відновлення своєї власної державності. І після Фінляндії, українці другі проголосили на той момент свою державність, – розказує директор Державного архіву Тернопільської області Федір Полянський.

Цього року країна відзначає не лише День Соборності, а й 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки. Проіснувала вона недовго, але її діяльність остаточно розвіяла поширений тоді сумнів щодо можливості існування незалежної української нації та домоглася визнання своєї незалежності низкою європейських держав.

– Сто років нашої Української Народної Республіки – це для тисячолітньої історії не такий великий період. Але для нас він дуже важливий, бо ми до сьогодні, на мою думку, не сповна розуміємо складність цієї події і значення її для себе. Чому? Та тому що повторюємо помилки, які були в цей час. Адже боротьба за українську державу, за українську народну республіку, тривала майже три роки. Вона була дуже складна, героїчна, – каже історик, краєзнавець, журналіст Петро Гуцал.

Долучилися до виставки також учні Великоберезовицької школи І-ІІІ ступенів. У віршах та піснях хлопці та дівчата втілили патріотичний флешмоб “Україна єдина. Схід і захід разом”.

Виставка працюватиме в обласному архів упродовж двох місяців.