додому культура Виставку художника Ярослава Омеляна, приурочену Шевченківським дням, відкрили у музеї “Літературне Тернопілля”

Виставку художника Ярослава Омеляна, приурочену Шевченківським дням, відкрили у музеї “Літературне Тернопілля”

415

Виставку художника Ярослава Омеляна, приурочену Шевченківським дням, відкрили у музеї "Літературне Тернопілля", що у тернопільській дитячій міській бібліотеці номер два. Там виставили його графічні роботи та власну колекцію Кобзарів різних років видання та різними мовами.

Художник Ярослав Омелян відомий не лише у Тернополі, а й у всій Україні, передусім своїми графічними роботами та екслібрисами.

Богдан Хаварівський, голова обласного товариства "Меморіал" ім. В. Стуса: "Тут воєдино сплелася чесна працьовита чиста людина і прекрасний художник, особливо графік. Його графічні мініатюри, екслібриси, вони в Україні не мають аналогів. Це мініатюри для книжок великих людей, він же має кількасот екслібрисів".

Євген Безкоровайний, голова ТНСПУ: "Важка була його доля до сьогоднішнього свята, пройшов він сибірами і казематами московськими, але сьогодні він справді щасливий тим, що має можливість демонструвати Україні свою любов, свою силу і свій талант".

У експозиції, яку виставили у бібліотеці-музеї "Літературне Тернопілля" представлені його роботи на шевченківську тематику та "Кобзарі" різними мовами та різних років видання із домашньої колекції художника. Для Ярослава Омеляна Тарас Шевченко є символом боротьби проти поневолення, та людиною, яка прожила схожу долю.

Ярослав Омелян, художник-графік: "Шевченко – це єдиний борець, який з тим боровся все своє життя і страждав, і із-за того страждав і був засланий. І я т такий самий майже, був засланий 10, майже 10 років і я теж відбув Сибір".

На відкритті виставки Ярослава Омеляна поспілкуватися із ним мали змогу і учні четвертої школи.

Саша Годович, учениця 5 класу ЗОШ №4: "Мені сподобалось як він розказував, коли в інституті  з 24-х учнів знало тільки троє вірші Тараса Шевченка. – Ми знаєм більше. – (посміхається) Ми знаєм більше".

Тая Жовнір, учениця 5 класу ЗОШ №4: "Мені сподобались картини, я би хотіла такі самі малювати"