Головна культура Виставку до 71-ї річниці УПА відкрили в обласному Держархіві

Виставку до 71-ї річниці УПА відкрили в обласному Держархіві

422

Оригінали документів УПА та ОУН можна побачити у Держархіві Тернопільської області. Сьогодні там відкрили виставку, присвячену 71-ій річниці заснування Української повстанської армії. Частина документів експонується у Державному архіві вперше.

Розширена документальна виставка "За свій рідний край, за козацький звичай…" показує діяльність УПА на Тернопільщині. Чимало виставлених  у Держархіві матеріалів відкрито експонуються вперше. Серед них – оригінали документів, що стосуються Воєнної округи "Лисоня", куди входила частина Тернопільської області. 

– Наведені відомості про сотню, яка носила назву сотня "Буйних", яка діяла на території Тернопільського району і не тільки, починаючи з дня її заснування і до ліквідації, саморозпуску. Вона цікава тим, що тут детально розписано, в яких селах діяла сотня, бої як з німецькими, так і радянськими військами, також сутички з польськими загонами. Вона також цінна тим, що тут представлено список колишніх вояків, які входили в цю сотню з псевдами, рік народження і також датою смерті, – розповідає головний спеціаліст Державного архіву Тернопільської області Андрій Цаль.

Окремі розділи виставки містять документи про агітаційну діяльність упівців, а також матеріали Служби безпеки ОУН-УПА.

– Представлені списки загиблих станом на 47 рік саме на території Тернопільскої області. Представлені численні документи, які розповідають про пропагандивну діяльність Організації українських націоналістів та Української повстанської армії як на території Тернопільскої області, так і поза межами її. Представлені вперше інформаційні бюлетні проводу ОУН з інформацією про загибель командира служби безпеки ОУН Миколи Арсенича – псевдо "Лицар", – каже Андрій Цаль.

Завершують виставку документи радянських архівних і партійних фондів, що розповідають про методи боротьби з ОУН та УПА, зокрема довідка про виселення з Тернопілля підозрюваних у прихольності до українських повстанців. Огялянути виставку працівники Держархіву запрошують усіх, кому цікава тема УПА.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here