додому культура Виставку авторських ікон художника із Чорткова Володимира Шерстія відкрили Державному архіві Тернопільської...

Виставку авторських ікон художника із Чорткова Володимира Шерстія відкрили Державному архіві Тернопільської області

426

Виставку авторських ікон у візантійському стилі художника із Чорткова Володимира Шерстія відкрили сьогодні Державному архіві Тернопільської області. На виставці, що має назву "Озветься й дерево любов'ю до Христа" представлені як старіші ікони, так і написані упродовж минулого року. А доповнюють виставку світлини храмів Тернопільщини, зроблені працівником архіву Ігорем Крочаком.

У Державному архіві Тернопільської області вже стало доброю традицією щороку напередодні Великодня відкривати виставку авторських ікон відомого майстра з іконопису, нашого земляка Володимира Шерстія. Іконописець вже й сам не пригадує скільки часу пише ікони та й не бере за мету рахувати роки. Свої роботи Володимир Шерстій також рахує, хоч зробити це нелегко. Багато його ікон прикрашають храми, а також приватні колекції у цілому світі.

Володимир Шерстій, майстер з іконопису: "Перша виставка моя була це в Латинській Америці, в Бразилії ,ну а потім вже в нас на Україні. Ну, і минулого року моя ікона звідси з Тернополя була завезена до Папи Римського Бенедикта, була вручена йому. Я цим горджуся, звичайно. Ну, це вже в тамтого Папи, но надіюсь, що і в нього буде моя ікона".

Написання ікони – процес складний і недешевий, розповідає Володимир Шерстій, та, найголовніше – до роботи, насамперед, потрібно готуватись духовно. Кожен день іконописець розпочинає і закінчує молитвою.

Володимир Шерстій, майстер з іконопису: "Коли я починаю працювати, я не завжди можу писати ікону. Коли я вже відчуваю, що я готовий писати ікону, я сідаю писати. Якщ оне готовий я не можу себе заставити і нічого, тому що воно просто не вийде так як потрібно, а потім треба буде переробляти. Через то я говорю, що ручна робота – це є ручна робота, це свій вклад, вклад душі, та сама молитва, що надихає і той самий Господь Бог, що помагає в роботі".

Побачити виставку авторських ікон Володимира Шерстія відвідувачі Державного обласного архіву можуть протягом місяця.