додому Новини Вишивану карту України представили у Галицькому коледжі імені В’ячеслава Чорновола в Тернополі

Вишивану карту України представили у Галицькому коледжі імені В’ячеслава Чорновола в Тернополі

642

Вишивану карту України представили у Галицькому коледжі імені В’ячеслава Чорновола в Тернополі. Нагадаємо, що почалася Всеукраїнська казначейська акція “Вишивана моя Україна” ще напередодні Дня Незалежності. Перші стібки на карті проклали в казначействах Донеччини і Луганщини, згодом до акції долучилися усі казначейства України. Відтоді вишивана карта подорожує українськими містами.

Шевченківські дні у Галицькому коледжі імені В’ячеслава Чорновола розпочалися концертом і представленням вишиваної карти України, яка вже рік подорожує областями.

– Звичайно, ця ідея дуже хороша, і власне вона приурочена була 25 річниці української незалежності сучасної України. Звичайно, що жодна карта і жоден рушник, жодна вишиванка, не може передати всю повноту української вишиванки. Але вже те, що творення такого спільного – це вже є певним сакральним сигналом. І я певен, що символи працюють, і наші спільні символи, спільна молитва, вона буде працювати на те, щоб об`єднати усіх українців нашої держави в творенні спільного майбутнього, – розповідає заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра.

Подорожувала карта зі Сходу на Захід, і у Тернопіль її передали 1 березня з Хмельниччини. Ще у квітні минулого року в Зарваниці, куди приїхали учасники візової колегії державної казначейської служби України, з’явилася ідея створити таку карту, каже Михайло Данилюк.

– Нами був розвернутий прапор України, майже стометровий, після того ми прапор поділили на 25 областей і кожній області дали частину того прапора, який був посвячений в Маріїнському духовному центрі. І тоді напевно, в нашої голови державної казначейської служби, Слюз Тетяни Ярославівни, напевно, тоді й зародилося вишити карту – ще один крок для об’єднання України, для об` єднання казначейств Заходу, Сходу, – каже начальник Управління Державної казначейської служби України у м.Тернополі Михайло Данилюк.

Учасники події також мали можливість оглянути авторські колекції одягу – «Гетьманівна» і «Мольфарка», які створили студенти-дизайнери Галицького коледжу.

– Ми лише допомагаємо в організації, ми дійсно розпочинаємо свій тиждень. Таким заходом прекрасним і теж показуємо творіння рук своїх уже молодих дизайнерів, студентів. Ось вони перед вами. Це те, що вже побувало в Києві, за межами України, це те, що створили руками своїми молоді дизайнери, наші студенти. Це символ, я вважаю, незнищенності нашого роду, – додає директор Галицького коледжу ім. В. Чорновола Марія Баб’юк.

Привітання і веселі пісні про вишиванку, українців та Україну стали чудовим завершенням свята.