Головна Новини Вишиванки зацвітуть у Борщеві 6 вересня

Вишиванки зацвітуть у Борщеві 6 вересня

826

vlcsnap-2015-09-04-17h46m21s101Шану українській вишиванці віддаватимуть у Борщеві у неділю, 6 вересня. У цей день в місті пройде восьмий щорічний фолькльорно-мистецький фестиваль «В Борщівському краї цвітуть вишиванки». Минулого року, через війну в країні, зробили перерву в проведенні фестивалю, проте у 2015 вирішили відновити традицію.

Цього року на Тернопільщині відновили «Лемківську ватру», присвячену пам’яті депортованих 70 років тому українців з території Польщі. Також обласна влада відновила й фестиваль «В Борщівському краї цвітуть вишиванки». Він відбудеться в неділю, 6 вересня, у Борщеві.

– Ми бачимо, що з екранів телебачення ідуть тільки негативні новини, з преси йдуть, з журналів йдуть негативні новини, з Інтернету негативні, і в країні загальний стан депресії. Дуже важливо, щоб люди переключились десь на творчість, на наші традиції, на історію, – говорить заступник голови Тернопільської ОДА Віктор Шумада.

Розпочнеться фестиваль із відкриття виставок: «Борщівська народна сорочка» (з фондів обласного краєзнавчого музею м. Борщів), вишиванок сіл Борщівського району, та виробів майстрів декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва Тернопільщини. Гасло цьогорічного фестивалю : «Борщівська сорочка з узором ріллі і кров’ю окроплена доля її».

– Гасло фестивалю, мабуть, буде сучасне. Наша борщівська сорочка, чорна борщівська сорочка – це як скиба чорної ріллі. Це ті узори на чорному з червоним вишиттям, це як краплини крові, і якщо дивитись в глибину нашої історії, то ця спадщина принесена із глибокого Трипілля, вона і принесена з ближніх століть, – говорить міський голова м. Борщів Іван Башняк.

У фестивалі візьмуть участь обрядово-фольклорні, хорові, хореографічні та інструментальні колективи, а також вокальні ансамблі та окремі вокалісти.

– Цього року буде, вони запросили тільки Тетяну Піскарьову це заслужена артистка України, це буде також Микола Янченко з Вінниці, це буде Марян Пуляк з Охтирки, журналістка Світлана Яковенко з Австралії, ну і звичайно зірка Борщівчини – Лісапетний батальйон, – каже заступник директора Департаменту культури, релігій та національностей Михайло Франків.

Під час фестивалю діятимуть виставки-розпродажі робіт учнів загальноосвітніх навчальних закладів Борщівського району «Болить душа за Україну» та робіт художників районного творчого об`єднання «Потік». Також відбудеться фестиваль борщу «Борщ’їв – 2015», де всі охочі зможуть спробувати не лише різні види борщу, а й самим приготувати його.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here