додому суспільство Випадки, коли невідомі представляються представниками “Правого сектору”, частішають

Випадки, коли невідомі представляються представниками “Правого сектору”, частішають

372

Правда чи провокації? Випадки, коли невідомі, порушуючи закон, представляються представниками "Правого сектору" частішають, заявив керівник структури в нашій області Василь Лабайчук. Щоб убезпечити себе від провокацій, активісти вирішили виробити для членів "Правого сектору" спеціальні посвідчення і відкрили номери гарячої лінії.

Всеукраїнська силова структура під назвою "Правий сектор" стала однією з головних дійових осіб під час масових українських майданів і активним учасником бойових протистоянь у столиці. Її організації діють у кожній з областей країни та у Криму. А нещодавно лідер "Правого сектора" Дмитро Ярош заявив про готовність балотуватись на пост Президента. Тому провокаціям місцеві представники "Правого сектора" не дивуються. Деякі з них торкнулись і керівника структури в нашій області Василя Лабайчука.

– В Інтернет викинули нібито мою переписку з електронної пошти, яку нібито зламали, але її справді хотіли зламати, мені приходили повідомлення від адміністрації сайту. Ніби я пишу до хлопців в Мелітополь, що приїде група з 12 тризубівців, треба їх забезпечити всім необхідним, що робити вони знають. До іншого пишу, що береш 12 чоловік, їдеш в військову частину, зустрічаєшся з офіцером. Він покаже мало не фарбою политі 2 вертольоти, підриваєте їх під виглядом російських диверсантів, відповідно вам забезпечать відступ, – розповідає керівник "Правого сектора" на Тернопільщині Василь Лабайчук.

Це вигладало б смішно, каже Василь Лабайчук, якби насправді не було так сумно. На вказану електронну пошту він вже отримує численні погрози від росіян. Погрози від невідомих отримують і мешканці Тернопільщини.

– На Гусятинщині люди під виглядом "Правого сектора" намагаються силою вибити з підприємців гроші на зброю, яка має ніби заїхати з Польщі… Далі випадок по Скалату, де люди побили інспекторів ДПС і представилися "Правим сектором", – каже Василь Лабайчук.

Аби не залишити місця чуткам, місцеві лідери "Правого сектора" розставляють всі крапки над "і". До скаду структури входять представники організацій "Тризуб" ім. Степана Бандери, УНСО, "Патріот України", а також окремі офіцери тощо. "Білий молот" стосунку до "Правого сектора" через порушення дисципліни більше не має. Лідером організації на Тернопільщині є Василь Лабайчук, відповідальними за різні напрямки – Іван Сута, Євген Філь та Валерій Чоботар. Для членів "Правого сектора" вже виготовляють спеціальні посвідчення, а відповіді на запитання можна отримати за номерами гарячої телефонної лінії: 068 307 32 86 та 096 799 41 05.

Спростовують активісти й інформацію про ймовірний розкол "Правого сектору". Наголошують, що ніяких грошей зараз не збирають, тому просять не вестися на афери шахраїв, а такі випадки, кажуть, є. 

– Зараз десь більше, як півтисячі людей записалися в "Правий сектор", які прийшли по своєму бажанню, патріотизму, свідомості, їх треба структуризувати. Тому створена база, де ці люди будуть проходити вишкіл, – говорить керівник штабу силового блоку "Правого сектора" на Тернопільщині Євген Філь.

В майбутньому ці люди можуть оновити ряди працівників силових структур, каже Євген Філь. На посади в обласних структурах місцевий "Правий сектор" не претендує, але окрім партійних квот до влади мають прийти люди, які безпоседньо боролись за країну – , тобто члени їх організації, майданівці, автомайданівці, самооборона. Домагатимуться і люстрації чиновників, але вона має бути індивідуальною і стосуватиметься не лише регіоналів. 

– Нам оголошена Росією війна, перед нашими кордонами стоїть їхня армія і ми чудово розуміємо, що ми повинні готуватися, як національна гвардія до військової агресії, дипломати роблять все можливе, щоб вирішити це в дипломатичній площині, люди інформативного простору роблять все, щоб ми виграли інформаційну війну в Росії, а ми будемо готові і до партизанської війни, і на на територію Росії, якщо треба, заїхати. Якщо війна, то війна, – заявив ідейно-політичний референт "Правого сектора" на Тернопільщині іван Сута.