Головна здоров'я 8 випадків сальмонельозу, 5 з яких – у дітей, вже зафіксували медики...

8 випадків сальмонельозу, 5 з яких – у дітей, вже зафіксували медики цього року

336

8 тернополян захворіли на сальмонельоз від початку цього року. Влітку кількість кишкових інфекцій традиційно зростає, б'ють на сполох епідеміологи. В основному хворіють діти. Аби вберегти себе від інфекції, лікарі радять купувати молочні і м'ясні продукти та яйця, в яких зазвичай знаходять збудник сальмонельозу, лише на офіційних ринках, де продукцію перевіряють. І в жодному разі не купувати продукти на ринку стихійному.

Сальмонельоз – це гостре інфекційне захворювання, що виникає в людини, яка з'їла продукт, заражений мікроорганізмами із роду сальмонел. Сальмонела має здатність не тільки добре зберігатись, а й розмножуватись у продуктах харчування, а гине вона при температурі 80 градусів через 2-3 хвилини варіння. Порушення саме цієї умови найчастіше і спричиняє харчові отруєння, кажуть лікарі.

Ірина Лесів, лікар-епідеміолог Тернопільського обласного лабораторного центру: "Навіть коли є вже збудник в продукті, то це особливо небезпечно тим, що смак, запах, колір продукту істотно не змінюється, і людина, не помітивши цього, з'їдає і заражається. Отим небезпечним є сальмонельоз, що навіть не підозрюючи можна заразитися".

Захворювання починається гостро: температура зростає до 38-40 градусів, з’являються головний біль, слабкість, втрата апетиту. До цього приєднуються також біль у животі, нудота, блювання, пронос. Тому дуже важливо своєчасно розпізнати захворювання, кажуть медики. 8 випадків захворювання на сальмонельоз у Тернополі, 5 з яких – у дітей, – поодинокі, запевняють епідеміологи.

Ірина Лесів, лікар-епідеміолог Тернопільського обласного лабораторного центру: "В нас випадки сальмонельозу пов'язані з вживанням м'ясних продуктів, які пройшли недостатню термічну обробку, а також тих, які були куплені на стихійних ринках міста Тернополя, а також були пов'язані із вживанням сирих перепелиних яєць".

Аби вберегтись від сальмонельозу, лікарі не радять купувати продукти харчування, особливо, м'ясо молоко та яйця, на стихійних ринках. І обов'язково пам'ятати про правила особистої гігієни.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here