додому Новини Використавши європротокол, можна оформити аварію і отримати страхівку не викликаючи ДАІ

Використавши європротокол, можна оформити аварію і отримати страхівку не викликаючи ДАІ

626

evroprotokolОформити протокол аварії, отримати страхівку й при цьому не викликати ДАІ – водіям нагадують про можливість використання європротоколів. Спеціальні бланки європейського зразка для оформлення аварій в Україні узаконили ще в 2011 році. Європротоколи, за певних умов, дозволяють водіям самостійно оформити дорожньо-транспортну пригоду. Викликати і навіть звітувати у державтоінспекцію не потрібно.

Бланк європротоколу водії безкоштовно отримують у страховій компанії, оформлюючи договір про авто-цивільне страхування. В разі незначної аварії заповнений європротокол, а по іншому “Повідомлення про ДТП”, є приводом для страхових виплат водіям. Проте скористатися європротоколом можна лише за кількох обов’язкових умов.

– Водії, які потрапили в дорожньо-транспортну пригоду, де немає потерпілих та загиблих людей, мають право оформити дорожньо-транспорту пригоду по європротоколу. Для того потрібно, щоб вирішити питання, – це водії дійшли спільної згоди, хто є винуватцем дорожньо транспортної пригоди, хто є потерпілим. Друга основна причина – це водії, що той, що той, не мають бути в стані алкогольного, наркотичного, або іншого сп’яніння, або під впливом якихось лікарських препаратів, – пояснив заступник начальника обласного управління ДАІ Олег Турлай.

Заповнювати європротокол не складно, кажуть страховики. Остання сторінка бланку чітко розписує, як це зробити. Головне тут – вказати правдиву інформацію.


– Підручними засобами провести заміри. Скласти схему про дорожньо-транспортну пригоду, а також місце події по можливості сфотографувати. Оскільки зараз практично кожен другий чи кожен третій має мобільні телефони з камерами, то я не думаю, що буде в тому якась дуже виникати велика така проблема, щоб зазнимкувати і зафіксувати місце. Цю всю інформацію з європротоколом подати страховій компанії своїй до трьох робочих днів, – говорить представник страхової компанії Євген Миц.

Якщо все зроблено добре – страховики зобов’язуються виплатити водіям страхове відшкодування. При цьому ДАІ у процес взагалі не втручається.

– Якщо це все витримано, ці всі питання є – мають право оформляти по європротокол. В такому випадку вони не зобов’язані повідомляти державтоінспекцію, в цьому випадку водій, який став винуватцем дорожньо-транспортної пригоди, не притягується до адміністративної відповідальності, – каже Олег Турлай.