додому освіта Вихованці дитсадка у с. Великі Дедеркали отримали подарунки у рамках міжнародного проекту

Вихованці дитсадка у с. Великі Дедеркали отримали подарунки у рамках міжнародного проекту

427

Іграшки, що розвивають, отримали вихованці дитячого садка у Великих Дедеркалах Шумського району. Цей подарунок – у рамках Проекту підтримки дитячих садків Антикризової програми МВФ, який реалізує Всеукраїнський фонд "Крок за кроком" за фінансової підтримки Міжнародного фонду "Відродження". На Тернопіллі цей проект запрацював з ініціативи обласної Асоціації Жінок. Участь у проекті бере п'ять дитячих садків: один у Тернополі і чотири – сільських, в тому числі у Великих Дедеркалах.

Це зараз Асоціацію Жінок, як бажаних гостей, у Великих Дедеркалах зустрічають хлібом-сіллю. Коли два з половиною роки тому почали писати проект, аби отримати грант для тутешнього дитсадка, у селі мало хто вірив у перемогу такої ініціативи обласної Асоціації Жінок, згадує координатор проекту.

Марія Мацук, голова правління Тернопільської обласної Асоціації Жінок, координатор проекту: "Ми обирали садочки на конкурсній основі, яким необхідна була така матеріальна підтримка, базова така підтримка, тому що в той час були кошти віділені майже по 50 тисяч гривень на кожен садочок. Ми обрали 5 дитячих закладів. Один із них в Тернополі – №34 і чотири сільські садочки, в тому числі і дедеркальський садочок. Це і навчальні програми, це тренінги, це семінари і відповідна допомога. На кожен садочок підписана угода, отримано іграшок і навчальних різних ігор на 4,5 тисячі. І зараз кінець проекту буде знову ж таки в дедеркальський садочок приїде наша, так би мовити, колишній тренер, яка навчала, моніторити, як працють садочки по новій програмі "Крок за кроком".

Окрім двох тренінгових навчань у Львові для вихователівдитсадка, проект за два роки роботи у Веселикодедеркальському дитсадку мав і цілком матеріальне втілення – від іграшок до меблів.

Світлана Трофимець, завідувач дитячого садка с. Великі Дедеркали Шумського району: "В нас всі меблі нові. Це дякуючи проекту фонду "Відродження". Починаючи від старшої групи: стінка, стільчики, столики, ліжекча, в кабінеті – м'який куток, стінка, молодша група – меблі всі, крім ліжечок, кухня – все обладнання, холодильник, пралка, білизна, іграшки – це все дякуючи проекту".

Привезені цього разу подарунки діти розбирають зі знанням справи, адже у дитсадок ходять не просто так.

Саша Шатковський, чотирирічний вихованець дитсадка с. Великі Дедеркали Шумського району: " – Щоб вчитися.

– А чого ти вже навчився в садочку?

– Гратися гарно".

Правильна гра для малечі – це серйозна і дуже потрібна наука, кажуть педагоги. А іграшки, подаровані дитсадку у рамках проекту – саме такі.

Іванна Колодій, вихователь різновікової групи дитсадка с. Великі Дедеркали Шумського району: "Ми можемо не тільки на заняттях використовувати, а й у повсякденному житті – діти ними граються. Це дуже корисно, розвивається логіка, тим більше, що згідно нашої нової базової програми "Я у світі" розвивати логіку в дітей, креативність –  це дуже дає великий результат, дитина може фантазувати, придумувати".

Обласна влада каже, це дуже добре, коли дитсадками на ділі переймаються не тільки органи управління освітою, які слідкують, аби навчально-виховний процес був організований правильно, та місцева влада, яка утримує дитсадки, а й громадські організації.

Оксана Піхурко, заступник начальника управління освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації: "Коли громада загалом цілої області, цілої України, може, й міжнародна зацікавлені в тому, щоб діти виростали розвиненими, адаптованими, це справді важливий такий аспект. І добре, що знаходяться люди, небайдужі люди – Асоціація Жінок".  

Малеча дитсадка уже замислююється про доросле життя і професії майбутні обирає не без фантазії і творчості.

Саша Шатковський, чотирирічний вихованець дитсадка с. Великі Дедеркали Шумського району:

"- Ким будеш, як виростеш?

– Малярем.

– А чому малярем?

– Щоб красити хати".

Іллюша Собан, трирічний вихованець дитсадка с. Великі Дедеркали Шумського району: "- Мені куплять машинку велику, як татова.

– І будеш їздити великою машиною?

– Так".

Вихователі ж дитсадка Великих Дедеркал сподіваються, що дошкільна освіта та виховання майбутніх громадян України стане справді пріоритетом держави.

Світлана Трофимець, завідувач дитячого садка с. Великі Дедеркали Шумського району: "Все-таки ми надіємся, що наша країна колись розбагатіє і хтось буде думати про діток так, як в даному випадку дбає і думає Асоціація Жінок".