додому суспільство Виходити на лід за нинішньої погоди вже небезпечно

Виходити на лід за нинішньої погоди вже небезпечно

558

Сьогодні на Тернопільському ставі крига сірого кольору. Рятувальники застерігають: такий лід занадто тонкий та небезпечний. Через різке підвищення температури лід на річках і озерах області тоншає. Рятувальники звертаються до людей з проханням не ризикувати життям і не виходити на небезпечну кригу. Суттєве потепління прогнозують і синоптики. У неділю, 16 лютого у Тернополі буде близько 10 градусів тепла.

Насамперед рятувальники звертаються до рибалок, які не зважають на зміну погоди і продовжують випробовувати лід на міцність. Також особлива увага дітям. Рятувальники застерігають: не дозволяти малечі та підліткам бавитись на кризі, а побачивши таку ситуацію, попросити негайно залишити лід. Батьків і вчителів закликають пояснити про небезпеку виходу на кригу.

– Кожен повинен пам'ятати, яку небезпеку несе в собі крихкий лід, особливо це актуально зараз, коли настало різке потерпління. Тому ми застерігаємо громадян від виходу громадян на кригу водойм, особливо це стосується рибалок, яких ми можемо найчаствіше бачити на наших водоймах, – радить начальник відділу інформації та комунікацій з громадскістю УДСНС у Тернопільській області Сергій Данілін.

Рятувальники нагадують, перш ніж ступити на лід, треба знати його товщину. У різних місцях річок та озер вона не однакова, бо міцність льоду послаблює течія. Синій або зеленуватий відтінок криги свідчить про її міцність. Товщина такого льоду 7 сантиметрів і він є безпечним. Блакитний лід найміцніший, він має 15-20 сантиметрів. Крига сірого кольору, така як сьогодні, найнебезпечніша.

– Памятайте, що не треба виходити на лід, якщо крига знадато тонка, кожен рибалка має мати при собі рятувальний жилет та мотузку довжиною 15-20 сантиметрів, категорично забороняється виходити на кригу вночі. Пам'ятайте, що дотримання елементарних правил безпеки може врятувати життя та вашим рідним, – каже Сергій Данілін.

Цього року у Підгайцях на Тернопільщині троє дітей провалилися під кригу на місцевому ставку. Двоє сестричок 14 та 11 років загинули, а 10-річного хлопчика врятував випадковий свідок.