додому Головні Вибори у чотирьох об’єднаних територіальних громадах Тернопільщини відбулися не без порушень

Вибори у чотирьох об’єднаних територіальних громадах Тернопільщини відбулися не без порушень

713

29 жовтня відбулись вибори у чотирьох об’єднаних територіальних громадах Тернопільщини, а саме – у Зборівській, Хоростківській, Лановецькій міських громадах та Саранчуківській сільській. Не обійшлось без порушень. Серед них – агітація у день голосування, порушення процедури транспортування протоколів у територіальну виборчу комісію, перерив голосування на 20 хвилин у одній із громад та інші. Про порушення у виборчому процесі розповіли під час прес-конференції представники громадського спостереження “ОПОРА” .

Вибори до Зборівської, Хоростківської, Лановецької міських об’єднаних територіальних громад та Саранчуківської сільської відбулися. Про порушення в процесі голосування та підрахунку голосів розповіли представники громадської мережі “ОПОРА”.

– Зберігається тенденція толерування членами виборчих дільничих комісій такого явища, як незаконна видача виборчих бюлетенів особами. Так, наші спостерігачі повідомляли про кілька таких випадків. В переважній більшості на зауваження спостерігачів члени виборчої комісії реагували і не давали бюлетенів особам, які не пред’являли паспорта, – розповідає координатор громадського спостереження за виборами у Тернопільській області Ольга Галушка.

Проте має місце і випадок, коли член виборчої комісії не реагувала на зауваження спостерігача і видавала виборці бюлетені без пред’явлення паспорта. За фактом порушення спостерігачі “ОПОРИ” написали заяву у поліцію. Також були виявлені факти порушення процедури транспортування і передачі виборчої документації з дільничої до територіальної виборчої комісії. А саме – перевезення у незапечатаному вигляді протоколів про підрахунок голосів. Зокрема, такий факт порушення виявили у Зборівській об’єднаній територіальній громаді.

– Якщо протоколи незапечатані, то це є обов’язковою підставою для повторного підрахунку голосів на цій дільниці, яке вже здійснюється в приміщенні територіальної виборчої комісії, – додає регіональний координатор громадського спостереження “ОПОРА” Іван Маруняк.

Також на перших місцевих виборах у об’єднаних територіальних громадах члени дільничних виборчих комісій були недостатньо підготовані до цього і не знали елементарних правил проведення голосування. Відтак, порушень ставало ще більше.

– Закон передбачає, що голосування починається з 8 і триває до 20, і це безперервний процес. Проте в Ланівцях дільнича виборча комісія перервала процедуру видачі бюлетенів на 20 хвилин в зв’язку з тим, що виникла в них необхідність усунути процедурне порушення, допущене групою членів ДВК, які організовували голосування за місцем перебування, – додає Іван Маруняк.

Агітація у день голосування є прямим порушенням закону. Та вона мала місце на виборах, повідомляють представники “ОПОРИ”. Зокрема, у Зборівьскій та Лановецькій громадах невчасно усунули друковані матеріали агітації у населених пунктах. Крім того, є інформація про те, що у Хоростків у день голосування роздавали агітки на виході із церков. Цю інформацію має перевірити поліція.