додому Новини Вибори ректора Тернопільського національного педуніверситету скасували

Вибори ректора Тернопільського національного педуніверситету скасували

432

8 Апеляційний адміністративний суд Львова задовольнив апеляційну скаргу про визнання дії Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка з організації проведення виборів ректора, які відбулись 29 грудня 2022 року протиправними.

Суд постановив:

– Визнати дії Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка з організації проведення виборів ректора протиправними.
– Визнати протиправним та скасувати протокол засідання Організаційного комітету проведення виборів ректора.
– Визнати протиправним та скасувати протокол виборчої комісії з виборів керівника закладу вищої освіти.
– Визнати такими, що не відбулись вибори ректора Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.
– Визнати протиправним та скасувати наказ Міністерства освіти і науки України від 16 січня 2023 «Про призначення на посаду ректора» університету строком на 5 років.

Нагадуємо, що вибори ректора Тернопільського національного педагогічного університету відбулися наприкінці грудня 2022 року. Більшість голосів отримав чинний ректор Богдан Буяк. Його конкурент, тодішній декан історичного факультету Володимир Місько заявив, що вибори відбулися з численними порушеннями і звернувся до суду з заявою про скасування результатів. Тернопільський окружний адміністративний суд позову не задовольнив. Тоді Володимир Місько звернувся із апеляційною скаргою. Восьмий Львівський апеляційний адміністративний суд її задовольнив. Упродовж 30 днів може бути подана касаційна скарга до Верховного суду.