Головна благоустрій Вулиця Збаразька у Тернополі на 9-ий день ремонту – як після війни

Вулиця Збаразька у Тернополі на 9-ий день ремонту – як після війни

313

Руїни посеред міста. Вулиця Збаразька у Тернополі на 9-ий день ремонту – як після війни. Автомобілям зась, пішоходи обходять. Комунальники заспокоюють: ще трохи, і тут постелять міцне покриття, а проблему підтоплень вирішать нові інженерні мережі. Наразі у Тернополі вже відремонтували ділянку на вулиці Шептицького, попереду ще кілька основних вулиць.

Водії, яким доводилось їздити вулицею Шептицького ще місяць тому, нині приємно вражені. Дорога була однією з найгірших у місті. Про такі кажуть: яма на ямі. А все тому, що рух вулицею, яка межує з ринком, дуже інтенсивний, а вантажівок з товаром багато. Ремонтувати почали в середині червня. Замінили асфальтобетон та бордюри. Тепер на ділянці від каналізаційно-насосної станції до приміського автовокзалу, а це більше 150 метрів, – ні ями. Два тижні червня – і на цій черзі робіт на Шептицького поставили крапку. Ринок повернувся на місце, рух автомобілів відновили.

– З міського бюджету на виконання на роботи виділено 4 млн 100 тис. грн. Зроблена поки перша ділянка. Це десь в районі 2 млн 500-600 тисяч, – розповідає головний інженер відділу технагляду Тернопільської міської ради Ярослав Копча.

Гарантія ж на відремонтовану ділянку – роки 3, якщо не розіб'ють фури. Без ринку, але не менш інтенсивний рух зазвичай на вулиці Збаразькій. Поки транспорт в об'їзд – тут війна,  комунальників зі старими інженерними мережами. Комунікаціям – десятки років. Водопровід, побутова та дощова каналізація – головний зміст робіт. Першими естафету прийняли водоканалівці. Якщо дозволить погода, закінчать до кінця тижня. Як тільки завершать з інженерними мережами, візьмуться за саму дорогу.

– Об'єм роботи дуже великий. Загальна площа дорожного корита 4900 квадратних метрів. Це більше 8 тисяч кубів заповнювача, засипки, пісок і щебень різних фракцій. Це тільки привезти, вкатати, дуже об'ємний план роботи, – говорить начальник відділу технічного нагляду Тернопільської міськради Олег Вітик.

На все треба 5 мільйонів гривень. Аби тільки гроші були і погода сприяла, кажуть комунальники, тоді ділянку від кільця до Лозовецької зможуть закінчити швидше, ніж планували. Замість старої бруківки постелять асфальт і проблему підтоплень вирішать. У водіїв просять розуміння, адже ремонт Збаразької не останній у черзі робіт на цей рік.

– Основні вулиці – це в нас буде ще Оболоня, дуже потужний об'єкт, Карпенка і вулиця Текстильна від ділянки, яку ми торік зробили від заправок, і до митниці, – каже Олег Вітик.

 

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here