додому суспільство Вступив у дію закон про амністію – тернопільські активісти припинення переслідувань не...

Вступив у дію закон про амністію – тернопільські активісти припинення переслідувань не чекають

542

Сьогодні вступив у дію закон про амністію – повідомляє офіційний веб-сайт Генеральної прокуратури України. Мова йде про звільнення від кримінальної та адміністративної відповідальності усіх затримних активістів Майдану в обмін на звільнення адмінбудівель. Тернопільські активісти кажуть, заявам прокуратури ні генеральної, ні обласної не довіряють і припинення переслідувань не чекають.

Депутатські звернення в обласну прокуратуру і міліцію подавав депутат Тернопільської облради Степан Барна. Він каже, звернувся у прокуратуру аби знати, чи переслідують активістів за причетність до акцій протесту відповідно до закону від 26 грудня минулого року. Степан Барна стверджує, що голова Тернопільської обласної організації "Тризуб" Василь Лабайчук зараз змушений переховуватися, оскільки проти нього відкрите кримінальне провадження.

– Начебто в Тернопільській області люди не переслідуються, але масово отримують повістки, відповідно, Лабайчук змушений переховуватися. А згідно відповіді, яку ми отримали від прокурора області, в останньому абзаці зазначається: "Повідомляю, що правоохоронними органами та судами Тернопільської області вимоги виконані в повному обсязі та встановлений термін. Порушень не встановлено". Начебто все добре, людей не переслідують, але чомусь люди ховаються, – розповідає депутат Тернопільської облради Степан Барна.

На депутатський запит в обласне управління міліції Степана Барни  щодо повернення у Тернопіль спецпідрозділу "Беркут" та солдатів внутрішніх військ відповідь надійшла коротка: "Це службова інформація". Це питання депутат пропонує розглянути на сесії облради. Про свою недовіру правоохоронцям заявляють і представники "Правого сектору".

– Я до тих, хто в правоохоронних органах, маю одне відношення: "Не вір, не бійся, не проси". І не дивлячись на те, що прокурор там запенив і таке інше, то я би Василеві Лабайчукові, я не знаю, де він є, то я би порадив не вертатися сюда, бо їм вірити не можна, – вважає член ВО "Тризуб" ім. С.Бандери, представник "Правого сектору" Іван Сута.

– Вони себе ведуть так, як їм вигідно, і вони це будуть продовжувати робити. Ті самі суди. Суди приймаються такі рішення,  що розумній людині навіть не прийшло би в голову щось подібне написати. Багатьом людям на моїх очах вручали повістки, прямо тут у приміщенні ОДА. Як на мене, то це ненормально. Ця влада сама провокує силовий конфлікт. І якщо вона далі це буде робити, то ми будемо чинити спротив, – говорить член УНА-УНСО, представник Правого сектору Олексій Станько.

Олександра Варакуту викликають у міліцію як свідка у справі про незаконні воєнізовані формування. Пан Олександр на Тернопільщині очолює загони народної самооборони. Він пояснює, угрупування не є воєнізованим та проходить юридичну реєстрацію.

– Самооборона,  хотів би підкреслити, не суто фізична оборона, а це і оборона, і охорона, захист, перш за все прав і свобод  людини. І юридичне забезпечення тих чи інших дій, – каже керівник народної самооборони Тернопільщини Олександр Варакута.

У Тернопільській обласній раді ж створять міжфракційне об'єднання, розказує Степан Барна:

– Буде створено міжфракційне об'єднання "Міжфракційна народна рада" у Тернопільській облраді всіх представників опозиційних сил,  а також представників тих сил, які є поза обласною радою, поза органами місцевої влади ми закликаємо до консолідації, згуртування і спільної дії.