додому надзвичайне Всі ріки Тернопільщини вільні від льоду, на Дністрі лід ще частково є...

Всі ріки Тернопільщини вільні від льоду, на Дністрі лід ще частково є лише в Борщівському районі

494

Весняний паводок на Тернопіллі наразі проходить практично ідеально – лід на ріках зійшов, вода не вийшла навіть на заплави, підтоплень навіть від малих річок чи потічків в області нема, кажуть в управлінні з питань надзвичайних ситуацій. Спокійно мажуть почуватись Заліщики – лід на Дністрі уже практично весь зійшов.

– На сьогодні в нас всі річки вскриті від льоду. Внизу Борщівський район – Худиківці і нижче – лід потріскався, але ще тримається, тому що Новодністровська ГЕС підпирає – там більш спокійна течія. Сніговий покрив ще є, но ви бачите, що температурний режим сприяє поступовому таненню: вдень топиться, на ніч підмерзає. Тобто ми маємо на сьогоднішній день ми маєм коливання води на річках області від 1 до 6 сантиметрів в сторону підйому. Це невеликий рівень підйому, – розповідає начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Тернопільської облдержадміністрації Василь Майка.

Для Дністра критичний рівень підняття рівня води – 5-6 метрів. До цього дуже далеко, каже обласна влада, та думати, що весняний паводок на Тернопільщині вже минув.ю ще рано – все залежить від того, як поведе себе карпатський сніг із сусідньої Івано-Франківської області при різкому потеплінні, яке синоптики прогнозують з восьмого березня.

– Велику воду нам на сьогодні можуть дати Карпати, Івано-Франківська область при різкому таненні снігу в горах. Но в даному випадку, що Дністер вскрився від льоду і заторів і зажорів не прогнозується, може бути вихід води на заплаву. Це максимум, що ми плануємо і очікуємо, – каже Василь Майка. – Таких повеневих загроз на сьогоднішній день ми не бачимо і не прогнозуємо. Но готуємся.