додому суспільство Всі 17 атракціонів підвищеної небезпеки – безпечні, каже Держгірпромнагляд

Всі 17 атракціонів підвищеної небезпеки – безпечні, каже Держгірпромнагляд

322

Оглянути Тернопіль з висоти пташиного польоту з колеса огляду, що в парку Національного відродження, – цілком безпечно, запевняють у Держгірпромнагляді. Там кажуть, що 17 великих атракціонів у парках обласного центру пройшли експертизу, за якість якої експерти несуть кримінальну відповідальність.

Гідропромнагляд слідкує за безпекою лише атракціонів підвищеної небезпеки. У Тернополі таких 18. Всі вони належать комунальному підприємству Тернопільської міськради "Об'єднання парків культури відпочинку".

Віктор Мовчан, начальник Держінспекції нагляду в промисловості та за об'єктами підвищеної небезпеки: "Циматракціонам експертно-технічним центром проведено технічний огляд і експертне обстеження і дано дозвіл на експлуатацію за виключенням одного атракціона "Північне сяйво", який знаходиться в парку "Топільче". Він знаходиться в стадії ремонту. Всі інші 17 атракціонів, тобто оглядове колесо, різні їх назви є – "Грибок", ланцюгові ці всі атракціони, гойдалки, вони готові до експлуатації в літній період".

Зовнішній вигляд атракціонів хай відвідувачів парків не лякає, кажуть у Держінспекції нагляду в промисловості та за об'єктами підвищеної небезпеки. Там визнають: атракціони ці справді технічно і морально застаріли, та за підтвердення їх справності есперт, який дозволив кататись на них дітям і дорослим, несе кримінальну відповідальність.

Віктор Мовчан, начальник Держінспекції нагляду в промисловості та за об'єктами підвищеної небезпеки: "Хоч в них термін дії, бо кожен атракціон має 8-10 років термін експлуатації, вийшов давно, тому що вони застарілі, ще за Радянського союзу побудовані, але кожен рік перед тим, як пускати його в експлуатацію, експертно-технічний центр робить експертизу і дає своє заключення. І стоїть підпис під експертизою технічного експерта, який несе кримінальну відповідальність, як – хай Господь милує – щось стається".