додому Новини Всеукраїнська вишивальна конференція відбулась у Тернополі

Всеукраїнська вишивальна конференція відбулась у Тернополі

703

Вишиванка – багатство нашої нації. Цей символ найдревнішого письма українців зібрав аматорів, професіоналів та творців вишивки у Тернопільському національному економічному університеті. Саме там відбулася Всеукраїнська вишивальна конференція під назвою «Верхоплут», перша у нашому місті. 

Близько п’ятнадцяти майстринь з різних куточків України провели майстер-клас та лекції для охочих. Організувала захід громадська організація  «Школа борщівської народної сорочки».

Метою проведення такого дійства є відродження, збереження та поширення давніх технік української народної вишивки. Окрім цього тернополяни мали змогу побачити у актовому залі університету дефіле в автентичних борщівських сорочках, яке  продемонстрували працівники Тернопільського обласного краєзнавчого музею.

Вишиванки у різних стилях виконання вражали своєю унікальністю. Вишитий одяг представили і для дітей, який можна віднести  і до повсякденного одягу. Також учасникам конференції представили фотовиставку із колекції Віри Матковської «Вишита сорочка – долі оберіг», яку розмістили у фойє закладу.