додому Новини Всеукраїнський турнір з вільної боротьби серед юнаків, присвячений пам’яті українського тренера Богдана...

Всеукраїнський турнір з вільної боротьби серед юнаків, присвячений пам’яті українського тренера Богдана Сцібайла відбувся у Тернополі

1103
У Тернополі відбувся 27-й Всеукраїнський турнір з вільної боротьби серед юнаків, присвячений пам’яті українського тренера Богдана Сцібайла. Після п’ятирічної перерви на килимах знову змагаються юні борці вільного стилю. Цьогоріч 130 юнаків віком від 9 до 17 років приїхали у Тернопіль із різних куточків України. Подробиці змагань – дивіться далі.
Після п’ятирічної перерви Всеукраїнський турнір з вільної боротьби пам’яті тренера Богдана Сцібайла повернувся у Тернопіль. Цьогоріч у змаганнях взяли участь 130 юнаків віком від 9 до 17 років із різних куточків України. Данило Буркало приїхав із Запоріжжя, хлопець три роки займається боротьбою і вже у першій сутичці переміг свого суперника.

Окрім спортсменів з інших областей, взяли участь і борці з Тернопільської області. Максим Тихонюк приїхав зі Збаража. Хлопець розповідає, почав займатися вільною боротьбою із другого класу.
“Ну я ще був малий, то думав на який спорт йти, такий енергійний і побачив, що у нас в Збаражі є, вирішив спробувати і дуже сподобалося і далі пішов. Змагаюся в більшій категоррії, вирішив спробувати себе в новій і нічого, першу сутичку відмінили, бо суперник не прийшов”.

Всеукраїнський турнір з вільної боротьби пам’яті тренера Богдана Сцібайла не проводили 5 років через пандемію коронавірусної хвороби та повномасштабне вторгнення. Відновити турнір вирішили діти Богдана Сцібайла – Ігор та Олег. Попри те, що сини тренера з перших днів великої війни стали на захист України, цьогоріч вони знайшли можливість відновити легендарні змагання.

Ігор Сцібайло, син загиблого Богдана Сцібайла, каже: “Ми вирішили з братом відновити турнір пам’яті тата, навіть у такий не легкий час у час війни. Ми вважаємо взагалі війна війною, звісно ми прагнемо перемоги тут, перемога цих діток тут, це наші перемоги там, діти мають займатися спортом навіть у важкі часи, що у нас виростало здорове покооління нації”.

Нагадаємо, Богдан Сцібайло активно сприяв розвитку вільної боротьби на Тернопільщині. Чоловік трагічно загинув в автокатастрофі в Польщі у 1991 році. У 1992-му друзі та учні тренера започаткували на його честь турнір з вільної боротьби.