Головна здоров'я Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування триває

Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування триває

361

Заходи, пов'язані з ним, почались у Тернополі ще з понеділка, 29 липня і триватимуть до середи, 7 серпня. Про користь грудного молока для здоров'я дитини лікарі та мами з досвідом розповідають упродовж тижня на різноманітних семінарах і зустрічах. Чи насправді таке корисне грудне молоко для малюків і які існують міфи про грудне вигодовування, дивіться у нашому наступному сюжеті.

Лікар акушер-гінеколог Іванна Наконечна проводить лекцію на тему "Грудне вигодовування. Підтримка мам". Вагітні з цікавістю слухають, адже найчастіше саме на таких лекціях майбутні матері дізнаються про найважливіше. Тут розвіюють найпоширеніші міфи щодо вигодовування грудьми. А їх, як виявилось, не бракує. Міф перший. Якщо малюка часто прикладати до грудей, то молока буде вироблятись мало. Міф другий. Аби молоко встигало прибувати, необхідні довгі проміжки між годуваннями. Міф третій. Якщо малюк погано додає у вазі, значить молоко не має потрібної поживності. Міф четвертий. Якщо дитині виповнився рік, годувати грудним молоком необхідності нема. Міф п'ятий. Сучасні замінники грудного молока мають такий же склад і такі ж корисні, як і грудне молоко. Іванна Наконечна вже впродовж кількох років робить усе, аби вагітні в ці міфи не вірили.

Іванна Наконечна, лікар акушер-гінеколог: "Як в жінки формується молоко? З того, що вона з'їла, тобто оце от сріввідношення білків, жирів, вуглеводів буде відносно того, що вона їла, а коли ми годуєм сумішшю дитинку, в неї завжди буде одинакова пропорція – білки, жири, вуглеводи. Тобто, це все рівно, що ви от полюбляєте їсти якусь страву і ви її їсьте щодня протягом цілого дня і так стільки місяців, скільки буде дитинка годуватись штучним годуванням, а годуючись грудьми вона постійно буде отримувати нову за складом їжу. Молоко ніби те саме, але склад його щоразу буде іншим".

Халва і згущене молоко – продукти, що сприяють збільшенню кількості молока у матері, яка годує. Це ще один поширений міф, каже Іванна Наконечна. Окрім зайвих кілограмів, у мами нічого не прибуває, а дитині від халви і згущеного молока користі ніякої. Натомість жінки часто обмежують себе у їжі, яка є справді корисною та необхідною.

Іванна Наконечна, лікар акушер-гінеколог: "Є продукти, на які роблять такий акцент, що там червоні не можна їсти, кісткові не можна їсти. Зараз літо і багато жінок себе безпідставно обмежують в тих продуктах і ще раз наголошу, що більшість – це безпідставно йде обмеження, адже ми наголосимо, що молочко утворюється з крові, в кишечнику всмокталося в коровотік і вже з тих компонентів, які є в крові. Коли дитинка була в утробі, ми ж не думали, як там в неї реакція проявиться на те, що ми з'їли вишню, полуницю. Якщо ми їли ці продукти в період вагітності, то вони мали би бути для дитинки такими ж фізіологічними, коли вона годується грудьми".

Аби повністю убезпечити себе і малюка від алергії, Іванна Наконечна радить вранці з'їсти, на вашу думку, небезпечну їжу, але небагато, і почекати вісім годин. Як правило, за цей час алергія, якщо вона є, мала б проявитись. А загалом заходи в рамках Всеукраїнського тижня підтримки грудного вигодовування відбуваються не тільки в школі материнства, що при другій міській лікарні Тернополя, а й по всьому місту.

Ольга Сидорчук, заступник головного лікаря з дитинства і пологової допомоги Тернопільської комунальної міської лікарні №2: "Буде і в школі щасливого материнства святої Анни в дитячій поліклініці на Федковича, будуть і проводитися в дитячих магазинах різних, також будуть різні акції на підтримку грудного вигодовування із залученням мам, які успішно пройшли оцей весь шлях грудного вигодовування".

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here