додому культура Всеукраїнський фестиваль української книжки “Джура-фест” вже вчетверте зібрав гостей у Тернополі

Всеукраїнський фестиваль української книжки “Джура-фест” вже вчетверте зібрав гостей у Тернополі

564

Всеукраїнський фестиваль української книжки вже вчетверте зібрав гостей у Тернополі. Розпочався він сьогодні, 25 квітня і триватиме до 27 квітня. Проходитиме фестиваль в Українському домі "Перемога", де і відбулось урочисте відкриття свята. Незмінним медіапартнером фестивалю "Джура-фест" упродовж чотирьох років є телеканал "TV-4".

Урочисте відкриття Всеукраїнського фестивалю української книжки "Джура-фест-2013" в Тернополі відбулось з усіма почестями. Гостей на вході зустрічав оркестр та червона доріжна. А оскільки наближаються Великодні свята, то в Український дім "Перемога" учаснки фестивалю заходили з перепусткою – гілочкою верби, яку їм вручали при вході. Участь у книжковому фестивалі цьогоріч зголосилось взяти більше 30 видавництв з усієї України.

Орест Косак, директор видавництва: "Традиційно приїжджаємо на запрошення наших колег з Тернополя, на Джуру-фест і цього разу також, тому що маємо ще такий оптимізм і хочемо заодно запропонувати тернопільчанам нові наші видання. Приємно, що Тернопіль долучився до такого кола шанувальників української книги і з ентузіазмом проводить ці фестини".

Протягом трьох днів, з 25 до 27 квітня тернополяни та гості міста матимуть можливість придбати книги за цінами виробника, відвідати чимало цікавих заходів у рамках фестивалю, а також поспілкуватись з улюбленими авторами.

Ева Гата, письменниця: "Ми вже четвертий рік поспіль є на цьому фестивалі і мушу відзначити, шо з кожним роком все краще і краще. Спочатку воно навіть так виглядало трошечки незвично так, тут не було так гарно, а зараз все стає гарніше, і гарніше і нас дуже то тішить".

Сьогодні українська книга потребує підтримки і популяризації. А фестиваль "Джура-фест" є одним із тих заходів, який привертає увагу до книги та прищеплює любов до друкованого слова, кажуть організатори.

Василь Ванчура, голова оргкомітету фестивалю української книжки "Джура-фест": "Старше покоління воно ше читало і молодше починає читати, а середнє ми чуть-чуть втратили. Я думаю, що такими фестивалями, зустрічами помаленечко буде. Я вважаю, що незалежно чи електронний варіант книжки, чи такий, но хоча би читали, бо письменники для того, пишуть, щоб хтось його читав".