додому культура Всесвітньо відома хорова капела “Орея” із Житомира дала майстер-клас нашій “Зоринці”

Всесвітньо відома хорова капела “Орея” із Житомира дала майстер-клас нашій “Зоринці”

699

Всесвітньо відома хорова капела "Орея" із Житомира  виступила у Тернопільській обласній філармонії. За кілька годин до виступу її керівник Олександр Вацек провів майстер-клас для нашої народної хорової  капели "Зоринка". Разом із дітьми він заново розівчив кілька пісень з  репертуару "Зоринки", показав кілька номерів, які виконують його вихованці, і змусив співати та аплодувати стоячи весь зал.

Житомирська хорова капела "Орея" добре відома не лише в Україні, а й за кордоном. Її керівник, Олександр Вацек, член журі майже десятка міжнародних конкурсів. Тому, коли керівник тернопільської хорової школи "Зоринка" Ізидор Доскоч дізнався, що колектив виступить у Тернополі, замовив для своїх вихованців зал філармонії, аби повчитись у маестро.
 
– Він давав багато майстер-класів. Але є керівники, до яких він не приїжджав, тому що вони його не запрошували. Є керівники, які вважають, що вони вже досягли високого рівня, або не хотять, або просто так би мовити не можуть запросити, знають рівень свого колективу. Ну а ваш покірний слуга все життя вчиться, – розповів засновник, директор Тернопільської дитячої хорової школи "Зоринка" Ізидор Доскоч.
 
Спочатку Олександр Вацек диригує для вихованців тернопільської "Зоринки". Потім – викликає на сцену "Орею". Досвідчені співаки показують для дітей дихальні вправи. Після цього – як розспівується справжній хор. "Орея" виконує кілька пісень, глядачі аплодують стоячи. У захваті і діти і співаки.
 
– Я дуже щасливий, радий, що дійсно діти, як ми тільки зайшли, подивились, як тут всьо строго, так, як би чемно. І як просто довели дітей до того, що вони як побували просто на святі – оце дуже радує, – каже співак хорової капели "Орея" Андрій Грицевич.
 
 Такі майстер-класи, розповідає керівник житомирської капели Олександр Вацек, він проводить нечасто, проте для нього це завжди задоволення та новий досвід.
 
– Колись на світовій олімпіаді мене як члена журі попросили підготувати, кожного попросили підготувати реферат англійською мовою на тему «Що треба зробити, щоб дитина ходила в хор», і щоб.. Треба щось таке зробити, щоб їй криша поїхала. Вона повинна побачити щось таке, щоб їй (вигук захоплення)… це моє, – розказав художній керівник, диригент Житомирської хорової академічної капели "Орея" Олександр Вацек.
 
TV-4