додому Новини Вселенський Патріарх Варфоломій закликав християн східного і західного обряду до спільної дати...

Вселенський Патріарх Варфоломій закликав християн східного і західного обряду до спільної дати святкування Великодня

497

Вселенський Патріарх Варфоломій закликав християн східного і західного обряду до спільної дати святкування Великодня. Патріарх висловив сподівання, що домовленість про спільну дату може бути досягнута вже наступного року.

“Молимо Господа Слави, щоб прийдешнє святкування Пасхи наступного року (20 квітня за обома календарями) не було просто випадковим збігом, а стало початком єдиної дати її святкування як для східного, так і для західного християнства”, – зазначив патріарх.

Зазначається, що в 2025 році виповнюється 1700 років Нікейського собору – першого вселенського собору, який сформулював, зокрема, правила визначення дати Пасхи. Багато років тому Варфоломій вже називав домовленість про спільну дату Великодня важливою темою для підготовки до ювілею.

“Ми налаштовані оптимістично, оскільки є добра воля і бажання з обох сторін. Бо, справді, святкувати окремо унікальну подію єдиного Воскресіння Єдиного Господа – це скандал”, – заявив патріарх.

Нагадємо, Великдень цього року припав на 31 березня за григоріанським календарем, а за юліанським – на 5 травня. Якщо вдасться порозумітись та залагодити розбіжності підрахунку Пасхалії, то після 2025 року більшість українців відзначатиме не тільки Різдво, а й Великдень разом з усім західним світом.