додому Новини Врожаї цьогоріч тішать, кажуть в ОДА, тому і ціни не кусатимуться

Врожаї цьогоріч тішать, кажуть в ОДА, тому і ціни не кусатимуться

681

vlcsnap-2014-10-30-10h34m09s180З борошном, цукром і гречкою. Тернопільщині цьогоріч не бракуватиме нічого, запевняють аграрії. В останню чергу збирають цукровий буряк і кукурудзу. Врожаї цьогоріч тішать, кажуть в департаменті агропромислового розвитку Тернопільської облдержадміністрації, тому і ціни не кусатимуться. Зараз радять запасатися цукром.

Жовтень-листопад – найсприятливіший час запасатись цукром, радять в департаменті агропромислового розвитку Тернопільської облдержадміністрації. Виробляють масово, збувати треба, тому ціни найдешевші. Далі, прогнозують, традиційно подорожчає, але цьогоріч несуттєво. Цукрові буряки ще збирають, адже ними лише підприємства засіяли понад 33 тисячі гектарів землі порівняно з двадцяти шести тисячами торік. Швидше почали роботу і цукрові заводи. Загалом сировини оброблять в півтора рази більше, ніж у 2013-му, кажуть чиновники, і обіцяють цукор високої якості. Оптимістичні прогнози підтверджує багатий урожай.

– Переробні підприємства, заводи цукрові будуть працювати ще напевне і цілий січень. Тобто роботи дуже багато. Сказати, що цукор вже є і його в півтора-два рази більше, ніж торік, ми зможемо лише в кінці січня. Але поки що прогнози дуже оптимістичні, урожай прекрасний, продуктивність хороша, – розповідає директор департаменту агропромислового розвитку Тернопільської облдержадміністрації Олег Напора.

В останню чергу, як і буряк, збирають кукурудзу. Засіяли, кажуть, близько мільйона гектарів. Буде і на корм, і на спирт, і на крупи та борошно, ще й заробити на ній зможемо.


– В добрий час спиртова галузь нашої області забирала 200 тисяч тонн на рік кукурудзи. Це велика кількість, при мільйоні тонн 20% йшло. На корми йде десь 100-150 тис. тонн, не більше. То уявіть собі, яку кількість ми можемо експортувати за межі області, – каже Олег Напора.

Потішили урожаєм і ранні зернові, каже Олег Напора. Продуктивність вища. Загалом очікують зібрати близько 2,5 мільйонів тонн всіх зернових, адже втрати – мінімальні, не більше трьох відсотків. Борошно трохи подорожчало. Його буде вдосталь, кажуть чиновники, щоправда якість підвела.

– В цьому році ми отримали прекрасний урожай зернових, але на жаль пшениця вийшла трохи нижчого класу…

Немає передумов різкого зростання ціни на муку, тому що тієї кількості продовольчого зерна, яке зібране в області, повністю вистачає для потреб області, – говорить  директор департаменту агропромислового розвитку Тернопільської облдержадміністрації.

Вдосталь зібрали і гречки. А з тогорічними запасами її точно вистачить на всіх, кажуть аграрії.