додому освіта Вперше в історії освіти Тернополя проведуть альтернативну гуманітарну олімпіаду

Вперше в історії освіти Тернополя проведуть альтернативну гуманітарну олімпіаду

589

8 листопада вперше в історії освіти Тернополя проведуть альтернативну гуманітарну олімпіаду. Організатори запевняють, вона не потребує спеціальної попередньої підготовки, але потрібно налаштуватись на творчі сюрпризи. Олімпіада буде відкритою, спостерігати за її ходом зможуть усі охочі. До журі окрім дорослих залучили переможців предметних учнівських олімпіад попередніх років.

Альтернативну олімпіаду зініціювали тернопільські школярі за підтримки молодих педагогів. Її співорганізаторами є міський учнівський парламент «Наснага» та Тернопільський комунальний методичний центр науково-освітніх інновацій та моніторингу. Піар-компанію, реєстрацію учасників та деякі організаційні питання взяли на себе юні парламентарі і тільки змістове наповнення здійснюють дорослі, розповідає Микола Николин.

– Ця олімпіада є комплексна, вона не є з якогось конкретного предмету, а охоплює мову, літературу, історію, частково право, етика, мистецтво і спрямована на самопрезентацію  здібностей дитини. І ще одна особливість – у ній змагаються не самі школи, я б сказав навіть не школи, а самі учні, – розповів директор Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу Микола Николин.

Олімпіаду проведуть для восьмикласників, 8 листопада у 28-ій школі Тернополя. Для участі в інтелектуальному кастингу необхідно попередньо зареєструватись. Обмежень щодо кількості учасників немає, каже Микола Николин.

– Згідно з таким орієнтовним планом я б сказав, далі буде ще один етап – фінальний, у який буде відібрано 16 чоловік, він буде складатись з кількох рівнів – шляхів до Олімпу, і власне, завершуватиметься в той же день нагородженням, це теж його особливість. Відразу буде визначений переможець і відразу буде певним чином нагороджений, – каже Микола Николин.

Олімпіада буде комплексною та усною, завдання пов'язані з технічними засобами навчання, презентаціями та відео. Переможців очікують сюрпризи від влади міста. На перспективу серед тернопільських учнів планують провести так звану "тернополезнавчу" олімпіаду.