Головна суспільство Вперше у Тернополі відбулись змагання з ловлі риби фідером

Вперше у Тернополі відбулись змагання з ловлі риби фідером

532

Кубок Західного Регіону на гребному каналі Тернопільського ставу проходив впродовж двох днів: 6 і 7 липня. На змагання приїхали 20 команд, а це 40 учасників, з більшості міст Західної України: Івано-Франківська, Чернівців, Львова, Коломиї, Тернополя та інших.  Переможців визначили у неділю, 7 липня. Окремо нагородили найкращих рибалок, переможців у командному заліку, а також – кубком за найважчу рибину.

Ігор Веселовський на Кубок Західного Регіону з лову риби фідером приїхав з Івано-Франківська. Для чоловіка це вже далеко не перші змагання, він об'їздив не тільки чимало українських водойм, а й закордонних. Зокрема, був учасником Чемпіонатів світу з лову риби фідером у Італії та Бельгії. А цього року у грудні Ігор Веселовський разом із п'ятьма кращими рибалками України їде на Чемпіонат світу з ловлі фідером у Південну Африку.

Ігор Веселовський, учасник змагань, чемпіон України з лову риби фідером: "Риболовлею, іменно фідером 9 років, а риболовлею, не помню. Ну, років десь може 30. Це для мене означає відпочинок, хобі, приємне проведення часу, змагання з друзями, здорове спортивне змагання".

Ловля риби фідером – досить молодий вид спорту і офіційним він став недавно, але вже дуже популярний серед професійних рибалок, каже Ігор Веселовський. Фідер – це рибальське приладдя – звичайна вудка з прикріпленою до неї годівницею, яка   виконує також і роль вантажу для закидання снасті. Це дозволяє робити закиди на великі відстані.

Фідери використовуються також і при риболовлі в несприятливих погодних умовах, коли сильний вітер, або течія. Погода впродовж двох днів, у суботу і неділю ловлі риби сприяла. Раділи як організатори, так і учасники змагань. 7 кг 45 г риби виловив один із рибалок. Це найкращий результат на змаганнях. А найважча рибина – лящ, вагою 855 г. Дотримання усіх правил ловлі риби фідером пильно контролювали судді.

Руслан Грицина, суддя першої категорії риболовного спорту: "В наші обов'язки входить, щоб ми відслідковували наявність корму, який вони використовують, щоб його не було забагато . Є так звана "жива насадка", є певний ліміт і він не може перевищувати. Вони не можуть передавати один одному додаткові якісь знаряддя. Це передається через суддю, або через капітана команди і також вони не мають права виходити за зону, не повідомивши суддю".

Андрій Спізак, національний суддя зі спорту: "Приїхали майже всі представники з західних областей України. Можна сказати, що це зараз в нас генеральна репетиція перед чемпіонатом України, який буде проводитись в цьому місці, ну і з замахом на Чемпіонат світу, який теж ми плануємо і надіємось, що так воно і станеться буде проходити саме в цьому місці".

Чемпіонат України з лову риби фідером у Тернополі відбудеться у серпні цього року.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here