додому Новини Вперше на місцевому рівні у обласному центрі проведуть власний екзитпол

Вперше на місцевому рівні у обласному центрі проведуть власний екзитпол

632

vlcsnap-2015-10-23-16h32m40s115Ймовірних переможців місцевих виборів у Тернополі можна буде дізнатися відразу після закриття дільниць в 20 годині 25 жовтня. Вперше на місцевому рівні у обласному центрі проведуть власний екзитпол. Для цього в Тернополі об’єдналася низка громадських організацій. В день виборів на десяти дільницях міста планують таємно опитати 1200 респондентів. Результати екзитполу матимуть похибку не більше 2% від дійсності, сподіваються організатори.

– Люди закріплені за конкретними дільницями будуть, це по кілька дільниць на мікрорайон, і фактично буде відображати місто. Через певні інтервали, я не буду вдаватися вже в саму технологію, але щоб ви просто розуміли, людина після виходу виборця, після голосування, вона пропонує, з кроком там 20 відповідно, вона пропонує відповісти таємно знов таки, заповнивши оці два бюлетені і поклавши в таку скриньку. потім в нас є така логістична схема, по якій ці скриньки через певний період збираються. В центрі аналітики вони заносяться в базу, – розповідає координатор Тернопільської експертної групи Ярослав Чорнозуб.

Організатиори “Проведення громадського екзіт- полу 2015 в Тернополі” протягом дня будуть готові інформувати по явці вибборців та по можливих порушеннях, а вже о 20:05, чи не відразу по закритті дільниць обіцяють оголосити результати екзіт-полу по ймовірних переможцях виборів. Цю інформацію ви зможете дізнатися і на “TV-4”, у прямому ефірі проекту “Ночі виборів”, який стартує о 20 годині.