додому Новини Вперше абітурієнти складатимуть одночасно шкільний екзамен з української мови і ЗНО з...

Вперше абітурієнти складатимуть одночасно шкільний екзамен з української мови і ЗНО з цього ж предмету

451

znoЦього року вперше абітурієнти складатимуть одночасно шкільний екзамен з української мови і ЗНО з цього ж предмету. Тому перше тестування з української мови і літератури відбудеться 24 квітня. Це обов’язкове ЗНО, яке складатимуть одинадцятикласники, студенти училищ, коледжів і випускники минулих років, які мають намір вступати у вищий навчальний заклад у 2015-у.

Тестування з української мови і літератури є обов’язковим, тому щороку його складає найбільша кількість абітурієнтів. Окрім цього вперше у 2015-ому не можна користуватися сертифікатами минулих років, тож і їм доведеться знову складати ЗНО. Тому організатори готуються до великої кількості абітурієнтом. За планами створити у кожному районі як мінімум один пункт тестування. Для одинадцятикласників тестування з української мови і літератури зарахують і як державна підсумкова атестація з української мови.

– З того тесту, який називається “Українська мова і література”, буде виділено фрагмент запитань “Українська мова” разом із відкритою формою, це так звана творча робота. Ця частина тесту буде визначена у формі оцінки по 12-бальній шкалі. У кожну школу, в кожен навчальний заклад надійде відомість з прізвищами абітурієнтів і отриманим результатом у 12-бальній шкалі, – розповів заступник директора ТОКІППО з питань ЗНО та моніторингу якості освіти Юрій Шайнюк.

Результати за державну підсумкову атестацію абітурієнти отримають через місяць, так обіцяють організатори. 24 квітня – це для всіх вступників єдина можливість здати ЗНО з української мови і літератури. Ті, що з поважної причини не візьмуть участі у тестуванні, другий шанс матимуть на додатковій сесії 9 червня.